(VIDEO) Atalanta sve dalje od Lige šampiona: Darko Lazović strelac za Veronu u Bergamu

15.04.2024 22:39
fudbaleri Atalante i Verone na meču bez pobednika u Bergamu Tanjug/Spada/LaPresse via AP
fudbaleri Atalante i Verone na meču bez pobednika u Bergamu

Fudbaleri Atalante "zgromili" su nedavno Liverpul na njegovom stadionu, u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope, ali u 32. kolu domaćeg takmičenja nisu našli način da reše rebus zvani Verona - 2:2 (2:0). Iako su ubedljivo vodili na poluvremenu, a tim koji strepi za opstanak u Seriji A ne može ničim da se meri sa engleskim velikanom.

Domaćin je sjajno ušao u meč, toliko da je za samo 18 minuta stekao dva gola prednosti. Đanluka Skamaka "poentirao" je na asistenciju Teuna Kopmajnersa (13). Ubrzo zatim nezaustavljivi Italijan spakovao je pogodak Edersonu (18), posle kog se činilo da će Atalanta nastaviti tamo gde je stala na "Enfildu".

Međutim, pitali su se nešto i gosti. Ili mnogo, zbog toga što nisu posustajali i kada su se nalazili u nokdaunu. Darko Lazović i Tijani Noslin potrudili su se da ti ofanzivni napori ne ostanu bez efekta. Srpski reprezentativac potpisao je izjednačenje uz podršku Noslina (56), a onda se Holanđanin i sam upisao u strelce (60).