Roma iz penala do bodova u Torinu: Verona bolja od Sasuola nakon drame u finišu

08.04.2023 20:38
Roma iz penala do bodova u Torinu: Verona bolja od Sasuola nakon drame u finišu Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Fudbaleri Rome zabeležili su minimalnu pobedu na gostovanju Torinu, pobedu od 1:0 Rimljanima je doneo Paulo Dibala već u 8. minutu.

Argentinac je iz penala matirao golmana domaćih Vanju Milinković-Savića, prethodno je Per Shurs igrao rukom u svom šesnaestercu pa je dosuđen kazneni udarac.

Izabranici Žozea Murinja sa nova tri boda nastvaili su borbu za  Ligiu šampiona, zadržali su treće mesto sa bodom prednosti u odnosu na Milan, odnosno, dva više od Intera.

Daleko veća drama vićena je u Veroni, domaćčin je savladao Ssauolo rezultatom 2:1 nakon preokreta, pogotkom Adolfa Gaiča u petom minutu nadoknade. Rezervista domaćih šansu je dobio u finišu meča imao je dovoljno vremena da iskoristi pogrešno dodavanje istrčalog golmana Konsiljija i zatim ga lobovao sa preko 30 metara.

Sasuolo je poveo u 34. minutu posle solo akcije Domenika Beradija po desnoj strani, reperezentativac Italije predriblao je dvojicu čuvara i potom centrirao do Abdua Haruia koji je zatresao mrežu - 0:1.

Preokrtet je usledio u samom finišu. Posle kornera Sirila Ngonge u 84. minutu u petercu gostiju odlično je skočio Federiko Ćekerini i udarcem glavom sa prve stative pogodio bliži ugao za 1:1, a malo kasnije, nekoliko vezanih grešaka na svojoj polovini koštalo je poraza fudbalere Sasuola. Verona je osvojila bodove nade u borbi za opstanak nakon šest mečeva bez pobede (dva remija, četiri poraza).