Ludilo na "Sent Džejms Parku": Njukasl jedva izvukao bod protiv borbenog Lutona

03.02.2024 18:09
Čidozi Ogbene i Den Burn u deulu Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP
Čidozi Ogbene i Den Burn u deulu

Posle remija Totenhema i Evertona (2:2) na početku subotnjeg programa Premijer lige, usledio je apsolutni spektakl na mečevima u terminu od 16.00. Krenimo redom...

Njukasl - Luton

Pravi spektakl smo gledali na "Sent Džejms Parku", na kome na kraju nije bilo pobednika - 4:4 (2:2).

Da ovo neće biti normalan meč najavio je Šon Longstaf u sedmom minutu, da bi Gabrijel Ošo izjendačio u 21. Svega 120 sekundi kasnije Longstaf je vratio vođstvo Njukaslu, koje je trajalo sve do 40. minuta, kada je iskusni Ros Barkli pogodio za 2:2.

Drugo poluvreme je bilo još uzbudljivije. Sve je počelo u 69. minutu kada je prvo Karlton Moris sa bele tačke bio nepogrešiv, da bi Elajdža Adebajo u 62. postigao gol za velikih 4:2 u korist Lutona.

Ipak, do izražaja je došao veliki kvalitet Njukasla, prvo je Kiran Tripije smanjio vođstvo gostiju, a onda je Harvi Barns u 73. minutu doneo novo izjednačenje - 4:4.

Do kraja utakmice bilo je još petnaestak minuta, pre nego što je četvrti sudija pokazao da će se igrati još 10 minuta, ali nijedan tim nije uspeo da postigne pobedonosni pogodak.

Barnli - Fulam

Igrači Barnlija su na ovom meču napravili veliko povratak, koji nažalost na kraju nije krunisan pobdeom - 2:2 (0:2).

Žoao Paljinja i Rodrigo Muniz su za četiri minuta režirali vođstvo ekipe iz Londona, ali je posle pauze Barnli zaigrao mnogo bolje.

Tačnije, bolje se branije, Fulam je i dalje imao inicijativu, ali je David Datro Fofana u 71. minutu smanjio na 2:1, a onda u nadoknadi vremena i poravnao rezultat i tako doneo svojoj ekipi zlata vredan bod.

Brajton - Kristal Palas

"Galebovi" su protiv "orlova" bili i više nego ubedljivi i pitanje pobednika se ni u jednom momentu utakmice nije postavljalo - 4:1 (2:0).

Golovima Luisa Danka, Džeka Hinšelvuda i Fakunda Buoanotea vodili su 3:0 na poluvremenu, da bi Žan Filip Matata smanjio u nastavku, ali je Žoao Pedro postavio konačnih 4:1.