Novi poraz Njukasla: Velika pobeda Lutona na "Kenilvort Roudu"

23.12.2023 17:58
Fudbaleri Njukasla i Lutona Tanjug/Nick Potts/PA via AP
Fudbaleri Njukasla i Lutona

Izuzetno zanimljivo popodne na terenima Premijer lige. Definitivno najveće iznenađenje 18. kola elitnog ranga engleskog fudbala je pobeda Lutona protiv Njukasla 1:0 (1:0).

"Šeširdžije" su prekinule niz od tri uzastopna poraza pogotkom Androsa Tauzenda u 25. minutu. "Svrake" nisu bile dovoljno konkretne i zato su upisale četvrti poraz na poslednjih pet utakmica u  svim takmičenjima. Luton je bio bolji rival, a nakon ostvarenog vođstva se dovoljno organizvano branio i upisao treću pobedu ove sezone.

Nešto manje iznenađenje dogodilo se na "Krejven Kotidžu" gde je Barnli savladao Fulam 2:0 (0:0). Domaćin je bio konkretniji rival, ali su gosti bili ti koji su iskoristili sve svoje šanse. Tim Vensana Kompanija je u 47. minutu poveo preko Vilsona Odoberta, a isti igrač se našao u ulozi asistenta u 66. minutu kada je mrežu zatresao Sander Berge.

Interesantan meč je viđen na utakmici Notingem Foresta i Bornmuta. "Trešnjice" su slavile protiv "šumara" 3:2 (2:2). Nakon prvog poluvremena bez golova u kom je Vili Boli dobio dva žuta kartona. Entoni Elanga je doneo prednost domaćinu na početku drugog dela igre, ali su gosti brzo odgovorili sa dva pogotka Dominika Solankea. Iako je imao igrača manje, Forest je stigao do izjednačenje preko Krisa Vuda. Činilo se da će doći do podele bodova, ali je Solanke trećim golom na utakmici doneo pobedu timu Andonija Iraole.

Poslednja utakmica u terminu od 16 časova odigrana je u Londonu gde je Totenhem savladao Everton 2:1 (2:0). Već nakon devet minuta su "spursi" imali vođstvo zahvaljujući Ričarlisonu. Brazilac je tako postigao gol na prethodne tri premijerligaške utakmice. U 18. minutu je Hjun Min Son uvećao prednost sjajnim golom nakon gužve u kaznenom prostoru. "Karamele" su se pobrinule da utakmica uđe u neizvesnu završnicu nakon što je Andre Gomeš savladao Vikarija u 82. minutu, ali je tim Angelosa Postekoglua uspeo da osvoji tri boda.