Ovakav Arsenal izgleda moćno: Nakon Vest Hema, "petardiran" je i Barnli

17.02.2024 18:03
Fudbaleri Arsenala, Bukajo Saka i Martin Odegard Tanjug/Peter Byrne/PA via AP
Fudbaleri Arsenala, Bukajo Saka i Martin Odegard

Fudbaleri Arsenala su bez većih problema savladali Barnli 5:0 (2:0) u 25. kolu engleske Premijer lige. Nakon što su u prethodnom kolu postigli šest pogodaka, izabranici Mikela Artete su nastavili gde su stali i sa pet golova napravili odličnu uvertiru za duel osmine finala Lige šampiona sa Portom.

Fantastičan početak je viđe za "tobdžije" jer je Martin Odegard već u četvrtom minutu postigao pogodak za vođstvo. Do kraja prvog dela igre je viđen još jedan gol, a strelac je bio Bukajo Saka sa "bele tačke". Mladi Englez je tresao mrežu i na samom startu drugog poluvremena i tako potvrdio pobedu londonskog kluba. U strelce su se još upisali i Leandro Trosa i Kai Haverc.

Aston Vila je takođe zabeležila trijumf jer su izabranici Unaija Emerija bili bolji od Fulama 2:1 (1:0). Oli Votkins je predvodio "lavove" do nove pobede sa dva gola. Prvi je postigao u 23. a drugi u 56. minutu. Utešni pogodak za "kotidžere" postigao je Rodrigo Muniz. Tim iz Birmingema se ovim trjumfom vratio na četvrtu poziciju na tabeli koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Još jedan dobar meč je viđen u Londonu gde je Vulverhempton savladao Totenhem 2:1 (1:0). Iako je ekipa Angelosa Postekoglua dominirala gotovo čitavo prvo poluvreme, Žoao Gomeš je iskoristo jednu od retkih prilika za "vukove" i doneo vođstvo gostima. To je bilo kratkog daha jer je Dejan Kuluševski već na startu drugog dela igre poravnao na 1:1. Ipak, Gomeš je postigao svoj drugi pogodak na meču i tako ponovo doneo prednost Vulverhemptonu.

Na severu Enleske su Njukasl i Bornmut podelili bodove 2:2 (0:0). U prvom delu igre su "sevale" šanse na sve strane. Obe ekipe su mogle do vođstva, ali se na poluvreme ipak otišlo bez pogodaka. Sve što nisu uspeli da realiziju u prvom delu igre, jesu u drugom. Tako su "trešnjice" povele preko Dominika Solankea, a "svrake" uzvratile pogotkom Entonija Gordona iz penala. Antoan Semenjo je zatresao mrežu u 69. minutu i tako doneo Bornmutu novo vođstvo. Delovalo je da bi ekipa Andonija Iraole mogla do iznenađenja, ali je Met Riči odličnim pogotkom u 92. minutu doneo bod domaćinu.

U poslednjoj utakmici u terminu od 16 časova, Notingem Forest je savladao Vest Hem 1:0 (1:0). Jedini pogodak u prvom delu igrebio je delo Taivo Avonjija u 47. minutu. Iako su "čekićari" imali svoje šanse za izjednačenje, to je postalo znatno teže kada je Kalvin Filips dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, u 71. minutu. Konačan rezultat je postavio Kalum Hadson Odoi u nadoknadi vremena.