Tetenhem poslao Barnli u Čempionšip; Njukasl ponovo kiksnuo - Evropa pod znakom pitanja

11.05.2024 18:10
Fudbaleri Totenhema u toku novog slavlja Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Fudbaleri Totenhema u toku novog slavlja

Fudbaleri Totenhema savladali su Barnli sa 2:1 na svom terenu u okviru 37. kola Premijer lige i tako poslali izabranike Vinsensta Kompanija nazad u drugi rang fudbala u Engleskoj.

Golove za "pevce" postigli su Pedro Poro (32') i Miki van de Ven (82'), dok je, ispostaviće se, utešni strelac posrnulog premijerligaša bio Džejkob Brun Larsen.

Barnli je veoma snažno započeo i uspeo da povede. Pokazalo se da i dalje veruju u svoj opstanak, ali je hladan tuš došao samo sedam minuta kasnije preko Poroa.

Tanjug/AP Photo/Jon Super

Fudbaler Totenhema, Rišarlison, prilikom proslave gola

Totenhem je prilično sporo otvorio meč, ali je na kraju uspeo da povrati momentum i preokrene tek krajem meča. Naravno, ne bi to bili Postekogluovi izabranici da svoju pobedu nisu doveli u pitanje na kraju, tako da se sumnjivi start u kaznenom prostoru Giljerma Vikarija, pokazao kao nedovoljan za kazneni udarac, koji bi koliko toliko vratio nadu Kompanijevoj ekipi. Na kraju, rezultat je ostao nepromenjen.

Fudbaleri Njukasla remizirali su na "Sent Džejms Parku" sa Brajtonom rezultatom 1:1, čime su ozbiljno doveli u pitanje svoje šanse sledeće sezone za igranje u evropskim takmičenjima.

Gol za "svrake" postigao je Šon Logstaf (45+5'), dok je strelac za goste bio Joel Veltman u 18. minutu.

S obzirom da se Njukasl nalazi na šestom mestu, onom koje vodi u Ligu konferencije, te da im Čelsi diše za vratom, ovaj kiks bi zaista mogao da ih košta Evrope, te da natera arapske vlasnike da porazmisle od smeni Edija Haua.

Ukoliko zabeleže poraz u preostala dva okršaja, biće zanimljivo videti da li "plavci" mogu to da iskoriste.

Fudbaleri Evertona u svom maniru su pobedili Šefild junajted sa 1:0 na "Gudison Parku", u utakmici bez rezultatskog značaja.

Gol za "karamele" postigao je Abdulaje Dukure u 31. minutu, čime je i odlučio pobednika na ovom meču.

Poslednja utakmica u nizu bila je između Brentforda i Barnmuta, i baš kao prethodni okršaj, nije nikako uticala na ispadanje u Čempionšip ili izlazak u Evropu.

Iako smo gledali prilično spor duel, završnica je bila prilično uzbudljiva, s obzirom da su svi golovi pali u završnih 15. minuta. Na kraju je Brentford bio bolji na gostujućem terenu rezultatom 2:1.

#VMS_Highlightsclw2b4ar00002356urtnwteb6{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclw2b4ar00002356urtnwteb6> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

Strelci za domaće su bili Brajan Embeumo (86') i Joan Visa (90+5'), dok je domaćima na kratko nadu vratio Dominik Solanke u 89. minutu utakmice.