Aston Vila nepogrešiva na domaćem terenu: Mančester junajted trijumfovao u derbiju kola

06.12.2023 23:14
Fudbaleri Aston Vile slave gol protiv Mančester sitija Guliver
Fudbaleri Aston Vile slave gol protiv Mančester sitija

Aston Vila ne zna za neuspeh kada igra u Birmingemu. Mančester siti je stigao na "Vila Park", ali to nije sprečilo tim Unaija Emerija da upiše i sedmi trijumf (1:0) na isto toliko odigranih mečeva na domaćem terenu ove sezone.

Bili su "lavovi" bolji tokom većeg dela utakmice. Pep Gvardila nije mogao da računa na Rodrija zbog žutih kartona i nastavio se niz poraza "građana" kada igraju bez španskog veziste. Jedini pogodak na meču je postigao Leon Bejli u 74. minutu kada je iskoristio dodavanje Jurija Tilemansa.

Imala je Vila prilike i da ubedljivije trijumfuje. Daglas Luiz je pogodio stativu pred sam kraj meča, a šansu je propustio i Oli Votkins. Ovo je bila prva pobeda Unaija Emerija u duelima sa Pepom Gvardiolom.

U derbiju kola, Mančester junajted je upisao pobedu protiv Čelsija 2:1 (1:1). Apsolutni heroj je Skot Mektominej koji je sa dva pogotka srušio "plavce".

Tim Erika Ten Haga je loše započeo meč jer je penal Bruna Fernandeša odbranio Robert Sančez. Ipak, u 19. minutu je Mektominej pogodio za vođstvo Junajteda koji je do tog momenta diktirao tempo utakmice. Pred sam odlazak na pauzu, Kol Palmer je na dodavanje Mihajla Mudrika matirao Onanu.

Drugih 45 minuta je proteklo u znaku "crvenih đavola" koji su su stvarali šanse, ali nisu imali realizaciju. To je ponovo promenio škotski reprezentativac i svojim drugim pogotkom doneo tri boda domaćinu.

U mečevima koji su odigrani nešto ranije Brajton je savldao Brentford 2:1 (1:1), Bornmut je bio bolji od Kristal Palasa 2:0 (1:0), Liverpul je bez većih problema slavio na gostovanju Šefild junajtedu 2:0 (1:0), dok je ekipa Fulama ispratila Notingem Forest sa "Krejven Kotidža" sa pet golova u mreži 5:0 (2:0).