Premijer liga: Liverpul i Aston Vila nastavili da dominiraju kod kuće, goleada u istočnom Londonu

12.11.2023 17:00
Salah dvostuki strelac protiv Brenforda u 12. kolu Premijer lige Twitter/Premier League
Salah dvostuki strelac protiv Brenforda u 12. kolu Premijer lige

Nedelja nam je donela četiri utakmice 12. kola Premijer lige kao uvod u dule između Čelsija i Mančester sitija (TV Arena 2 Premium). Domaći timovi su dominirali na terenima u Engleskoj. Aston Vila, Liverpul i Vest Hem su odneli pobede, a remi je viđe na utakmici Brajtona i Šefild junajteda.

Na "Olimpijskom stadionu" u Londonu je Lukas Paketa doveo "čekićare" u vođstvo već u trećem minutu. Pred sam kraj poluvremena, Taivo Avonji uspeo da zatrese mrežu domaćina i tako vrati Notingem Forest u igru. U drugom delu igre su gosti povedli pogotkom Entonija Elange u 63. minutu, ali je samo 120 sekundi kasnije Džerod Boven poravnao rezultat. Tim Dejvida Mojesa je dmoniraio do kraja utakmica, a nagrade je stigla u 88. minutu kada je Džejm Vord Praus asistirao iz kornera Tomasu Sučeku za konačnih 3:2.

Aston Vila je nastavila sjajan niz na "Vila Parku". Ovog popodneva je u Birmingemu poražen Fulam 3:1. Prvo je Antoni Robinson postigao autogol u 27. minutu, a pred odlazak na pauzu Džon Megin je sjajnim udarcem sa 18 metara savladao Berna Lena. Drugo poluvreme je takođe proteklo u znaku domaće ekipe jer je Oli Votkins u 64. minutu praktično rešio pitanje pobednika. Ipak, Fulam je postigao utešni pogodak u 70. minutu, a strelac je bio Raul Himenez.

Ekipa Brajtona je i na 12. utakmici u Premijer ligi ove sezone primila pogodak. Duel sa Šefild junajtedom je završen bez pobednika 1:1. Tim Roberta De Zerbija je dominirao u prvih 45 miunta. Već u 6. minutu je Sajmon Adingra iskoristio dodavanje Fakunda Buonanotea i doneo "galebovima" prednost. Nastavak utakmice je takođe protekao u znaku kluba sa juga Engleske. Međutim, sve je promenio crveni karton Mahmuda Dauda u 69. minutu. Šefild je nedugo nakon toga uspeo da izjednači autogolom Adama Vebstera i tako se sa bodom vrati sa veoma teškog gostovanja na "Ameks stadionu".

Baš kao i Aston Vila, Liverpul je ostao na perfektnom skoru na domaćem terenu. "Redsi" su upisali šestu pobedu u Premijer ligi ove sezona na "Enfildu" protiv Brentforda 3:0. Konstantno je napadala domaća ekipa i u 38. minutu konačno probila bedem protivnika preko Mohameda Salaha koji je postigao pogodaka na asistenciju Darvina Nunjeza. Egipćanin je ponovo tresao mrežu u drugom poluvremenu, a ovog puta je se u ulozi asistenta našao Kostas Cimikas. Ovo je bio 200 pogodak za Salaha u engleskom fudbalu. Grčki bek je upisao asistenciju i u 74. minutu kada je pronašao Dioga Žotu koji je postavio konačan rezultat.