Imamo trku za titulu: Liverpul trijumfom nad Barnlijem preuzeo prvo mesto od Sitija

10.02.2024 18:02
Fudbaleri Liverpula Tanjug/AP Photo/Jon Super
Fudbaleri Liverpula

Fudbaleri Liverpula su savladali Barnli 3:1 (1:1) u 24. kolu engleske Premijer lige. Klub sa "Enfilda" se tako vratio na čelo Premijer lige sa dva boda više od Mančester sitija, ali i utakmicu više.

"Redsi" su bolje započeli meč, ali nisu tako lako dolazili u šansu za pogodak. Sredinom prvog dela, tim Jirgena Klopa je pojačao pritisak na protivnika, što im je donelo pogodak u 31. minutu. Diogo Žota je iskoristio asistenciju Trenta Aleksandera Arnolda. Međutim Dara O'Šea je poravnao rezultat u 45. minutu pred odlazak na odmor. Domaćin je na kraju slavio golovima Luisa Dijaza i Darvina Nunjeza. Prvo je Kolumbijac tresao mrežu u 52, a zatim i Urugvajac u 79. minutu.

Fulam je takođe upisao trijumf na svom terenu protiv Bornmuta 3:1 (2:0). "Kotidžeri" su od starta diktirali tempo utakmice, a već u petom minutu je Bobi Dekordova Rid doneo prednost domaćinu. Isti igrač je upisao asistenciju u 36. minutu, a Rodrigo Muniz je bio strelac. Gosti sa juge Engleske su se vratili u igru pogotkom Markosa Senesija početkom drugog dela igre, ali je Muniz još jednim golom rešio utakmicu.

Dva rivala u borbi za opstanak su odigrali izuzetno kvalitetan meč na "Kenilvort Roudu". Šefild junajted je slavio protiv Lutona 3:1 (2:0). Gosti su golovima Džejmsa Mekatija iz penala i Kamerona Arčera otišli na pauzu za poluvreme sa dva gola prednosti, a domaćin je odgovorio preko Karltona Morisa odmah na startu drugog dela igre. "Šeširdžije" su nastavile sa dobrom igrom ali im to nije donelo drugi gol. Šta više, Vinisijus Souza je u 73. minutu ponovo odveo "oštrice" na +2.

Totenhem je savladao Brajton nakon preokreta u Londonu 2:1 (0:1). Paskal Gros je sa "bele tačke" doneo timu Roberta De Zerbija prednost u 17. minutu, a to je ujedno bio i rezultat sa kojim se otišlo na poluvreme. Početkom drugih 45 minuta, Pape Matar Sar je zatresao mrežu i tako poravnao na 1:1. Apsolutno oduševljenje je nastalo na tribinama londonskog stadiona kada je Brenan Džonson u 96. minutu doneo prekoret domaćinu i nova tri boda.

Poslednji meč u terminu od 16 časova odigran je na stadionu "Molinju" gde je Brentford u gostima slavio protiv Vulverhemptona 2:0 (1:0). Izabranici Tomas Franka su u 35. minutu stigli do vođstvo golom Kristijana Norgarda, dok je Ajvan Toni u 77. postavio konačan rezultat.