(VIDEO) Gabrijel Žezus i Haverc pogodili sa trijumf Arsenala koji se ispromašivao protiv Brajtona

17.12.2023 17:04
Gabrijel Žezus slavi gol Arsenala Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Gabrijel Žezus slavi gol Arsenala

Arsenal je bar na par sati ponovo lider Premijer lige. Na svom "Emirejtsu" pobedio je Brajton 2:0 (0:0) i to pogocima Gabrijela Žezusa i Kaja Haverca u meču gde su domaćini dominirali i promašili brojne prilike.

Statistika s kraja prvog poluvremena 15:0 u udarcima ka golu govori o kakvoj je dominaciji Arsenala bilo reč, a rezultat 0:0, sa kakvom se energijom, uz malo sreće, branio Brajton. Saka, Odegard, Martineli i Haverc su mogli i uspešnije da završe napade pred odličnim golmanom Verbrugenom.

Nastavio je Arsenal da napada i već u 53. minutu je Gabrijel Žezus promenio rezultat na semaforu. Brazilac je dobro skočio, precizno šutirao glavom i smestio loptu iza leđa mladog Belgijanca.

Mogli su Martineli, Edegard, Rajs da "zaključaju" meč, ali i Mitoma da zaledi domaćina. Na kraju, je Kaj Havrc u kontri postigao prvenac za "tobdžije" u Premijer ligi i stavio tačku. Verbrugen je briljirao na golu Brajtona, ali udarce Brazilca i Nemca nije uspeo da zaustavi...

Aston Vila je uzela meru i Mančester sitiju i Arsenalu na "Vila Parku" gde je nedodirljiva 15 mečeva, ali u gostima ne ide sve tako glatko za tim Unaija Emerija iako su uspeli da slave protiv Brentforda 2:1 (0:1) i to posle preokreta.

Brentford je vodio golom Luisa Potera i da Ben Me nije zaradio isključenje u 71. minutu pitanje je da li bi Vila uspela da izbegne poraz. Na asistenciju Bejlija izjednačio je Aleks Moreno i to lepim golom glavom. Gosti su dodatno pojačali pritisak i Oli Votkins je doneo preokret i sva tri boda za Vilu koja je na bod zaostatka za Arsenalom.

Na drugom kraju Londona ekipa Vest Hema nije imala problem sa realizacijom. Mohamed Kudus od 22. do 33. minuta, na asistencije Lukasa Pakete, dva puta matirao odbranu "vukova" i utro "čekićarima" pobedu u ovom meču.

Da je bio priznat pogodak Sarabije (ofsajd) možda bi meč ušao u neizvesniju završnicu, ali onda je Paketa ubeležio het-trik asistencija, a Boven stavio tačku na novi trijumf tima Dejvida Mojesa.