Liga 1

Matić i Ren nemoćni, Luis Enrike vratio pravu postavu i ubeležio važnu pobedu

08.10.2023 22:39
Matić i Ren nemoćni, Luis Enrike vratio pravu postavu i ubeležio važnu pobedu Tanjug/AP Photo/Jeremias Gonzalez

Pari sen Žermen se oporavio od debakla u Ligi šampiona, golovima Vitinje, Hakimija i Kolo Muanija pobedio je u gostima Ren 3:1 (2:0) u derbiju osmog kola Lige 1.

Trener Pari sen Žermena Luis Enrike pretrpeo je velike kritike posle debakla od Njukalsa u Ligi šampiona, a da su kritičari bili u pravu, potvrdio je i on sam jer je na Ren poslao postavu ipak sa samo jednim napadačem Gonkalo Ramosom, dok je Kolo Muani ostao na klupi.

Nemanja Matić i igrači Rena nisu uspeli da zadrže "svece", koji su posle pola sata stigli do prednosti od 2:0. Vitinja je sa ivice šesnaesterca postigao lep vodeći pogodak, da bi samo četiri minuta kasnije Ašraf Hakimi ispratio sjajn centaršut i glavom sproveo loptu u mrežu. Ren je imao svoje pokušaje, ali nedovoljno dobre da se zatrese mreža sigurnog Donarume.

Pokušao je Ren u nastavku da se vrati u meč i to mu je samo za trenutak uspelo, kada je Guiri pogodio glavom. Ali, samo dva minuta kasnije, Kolo Muani, koji je samo minut pre gola zamenio Gonkalo Ramosa, dobro je reagovao posle akcije Hakimija i vratio PSŽ-u dva gola prednosti.

Žalio je Kolo Muani za novim pogotkom jer je za malo bio u ofsajdu, a Kilijan Mbape je u finišu izgubio dvoboj sa golmanom Mandandom. Mogao je Jidrim da unese neizvesnost u meč, ali je pogodio samo prečku, pa je PSŽ mirno priveo meč kraju, s tim da je Mandanda u poslednjem napadui odbranio udarac Mbapea.