Novak Djoković

(KRAJ) Đoković – Rud 3:0: Novak osvojio Rolan Garos i ušao u istoriju

11.06.2023 18:26
(KRAJ) Đoković – Rud 3:0: Novak osvojio Rolan Garos i ušao u istoriju Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Najbolji srpski teniser Novak Đoković od 14.30 čaova igra finalni meč ovogodišnjeg izdanja Rolan Garosa, a ukoliko uspe da savlada Norvežanina Kaspera Ruda postaće prvi teniser u istoriji koji je uspeo da osvoji 23. Grend slem titule.

U ovom trenutku on je poravnat sa Rafaelom Nadalom sa 22 po trofeja sa četiri najveća svetska turnira i na dobrom je putu da novim uspehom dokaže da je zaista najbolji svih vremena.

Takođe, u slučaju pobede Đoković bi postao jedini igrač koji je uspeo da na svakom od četiri Grend slem turnira osvoji po najmanje tri titule, što je smao po sebi ogroman uspeh.

Meč na stadionu "Filip Šatrije" trebalo je da počne u 15.00 časova, ali je u toku jučerašnjeg dana pomoren za 30 minuta ranije, a kako su vremenske prilike u glavnom gradu Francuske veoma loše dva tenisera će igrati u dvoranskim uslovima, budući da će biti aktiviran pokretni krov.

(UŽIVO): Đoković - Rud 2:0

11.06.2023. 18:22

7:5 - Novak Đoković je šampion Rolan Garosa

To je to, dileme više nema. Novak Đoković je najtrofejniji teniser svih vremena. Osvojio je Rolan Garos i postao jedini igrač u istoriji sa 23. Grend slem trofeja.

11.06.2023. 18:19

6:5 - Evo ga, brjek Đokvića i servira za 23. Gredn slem titulu u karijeri

Tako je bio u prvom setu tako je i sada. Kada je najpotrebinije Novak Đoković je najbolji. Uspeo je srpski teniser da napravi brejk i to bez izgubljenog poena i posle pauze servira za istoriju.

11.06.2023. 18:16

5:5 - Kasper ni blizu da brejkne

Novi sjajan servis gem Novaka Đokovića. U njemu je viđen 11. as srpskog tenisera, Kasper Rud nije imao ni promil šanse da osvoji ovaj gem i bližimo se novom taj-brejku.

11.06.2023. 18:13

4:5 - Đoković servira za ostanak u trećem setu

Naizmenično su tensieri osvajali gemove na svoj servis i tako se došlo do toga da Novak Đoković servira za ostanak u setu. Do sada je bi siguran na svoj servis, izgubio je samo jedan gem i to onaj u prvom setu i zato sa mnogo samopouzdanja ulazi u ovaj gem.

11.06.2023. 18:07

4:4 - Malo je nedostajalo da bude brejk, ali Novak se ne da

Sreća je bila na strani Novaka Đokovića u ovom gemu, loptica je kod rezultata 0:30 za rivala srećno prešča mrežu što je bilo dovoljno da se sa tribina čuju zvižduci, a to je ono što njega najviše inspiriše. Uspeo je da dobije naredna četiri poena i izjednačio je na 4:4.

11.06.2023. 18:00

3:4 - Rud ponovo vodi

Prosto je neverovatno koliko su oba igrača sigurna na svoj servis, a koliko nisu ni blizu da ugroze onaj protivnika. Ovoga puta Norvežanin je osvojio gem i sada vodi 4:3.

11.06.2023. 17:57

3:3 - Servis je Novakovo jako oružje

Baš dobro služi servis Novaka Đokovića u ovim trenucima. Čak i kad napravi prvu servis grešku u narendom pokušaju odservira as, a kadje to tako Kasper Rud je nemoćan.

11.06.2023. 17:51

2:3 - Rud i dalje ne daje svoj servis gem

I treći put u ovom setu Kasper Rud ima prednost od gema viška i Novak Đoković će servirati za izjednačenje. Bio je ovo neizvestan gem, Norvežanin je imao dve gem lopte, nije ih iskoristio, ali je onda as udarcem stigao do 3:2.

11.06.2023. 17:46

2:2 - Igra se gem za gem

Siguran je Rud na svoj servis, ali i siguran Đokvić na svoj. Obojica finalista Rolan Garosa su sigurna u uvodnim gemovima trećeg seta i vodiće se velika bitka do kraja.
11.06.2023. 17:42

1:2 - Đoković imao brejk u rukama, ali ga ispustio

Malo je nedostajalo da Novak Đoković napravi brejk, ali je onda napravio dve greške i Rud je uspeo da povede 2:1 u trećem setu. Čini s eda su ovo pslendji pokušaju norveškog tenisera da se vrati u meč.

11.06.2023. 17:37

1:1 - Đoković dobija gem sa "nulom"

Novak još jednom dobija gem sa "nulom", čuva svoj servis i sve je bliži osvajanju titule, a ukoliko u tome uspe, postaće najstariji igrač koji je trijumfovao na Otvorenom prvenstvu Francuske.

11.06.2023. 17:33

0:1 - Treći set počinje osvojenim gemom Kaspera Ruda

Norvežanin je uspeo da sačuva svoj servis i koliko-toliko podigao nivo samopouzdanja pred ključne gemove u trećem setu.

11.06.2023. 17:25

6:3 - Novak vodi 2:0 u setovima, 23. Grend slem titula je sve bliže

Propustio je Novak u prošlom gemu da osvoji ovaj set na servis rivala, ali nije u gemu gde se on nalazio na servisu i poveo je 2:0, tako da je na set od osvajanja 23. Grend slem titule.

11.06.2023. 17:22

5:3 - Nole propustio dve set lopte

Dve set lopte nije uspeo da realizuje Novak Đoković u ovom gemu, dozvolio je rivalu da sačuva svoj servis, ali sada Đoković ima servis za osvajanje seta.

11.06.2023. 17:15

5:2 - Rud servira za ostanak u meču

Ne da Đoković svoj servis u ovom setu i Norvežann sada servira za ostanak u drugom setu. Kako Đoković trenutno igra, bilo bi veliko iznenađenje ukoliko u naredna dva gema ne bi rešio pitanje pobednika u ovom periodu susreta.

11.06.2023. 17:10

4:2 - Kasper Rud lako osvaja šesti gem

Kao da se Kasper Rud polako vraća u ovaj set. Ovo mu je verovatno najbolji gem koji je odigrao na svoj servis u drugom setu i veoma je važno da Novak nastavi sa dobrim servisima, jer bi u suprotnom i ovaj period meča mogao da uđe u neizvesnu završnicu.

11.06.2023. 17:04

4:1 - Rud nije spreman da parira Novaku

Već nekoliko puta Kasper Rud ne može da pročita Novakove poteze. Jednostavno ostane ukupan u mestu i Đoković sve češće odigrava snažne udarce po sredini što mu je doneo i četvrti gem u drugom setu.

11.06.2023. 17:00

3:1 - Rud osvaja prvi gem u drugom setu

Prekida Rud seriju Novaka Đokovića i dobija prvi gem u drugom setu. međutim, Đoković i dalje ima brejk prednosti, igra dobro i sve je u njegovim rukama.

11.06.2023. 16:55

3:0 - Novak potvrdio brejk, dominira u ovim trenucima

Ne može Kasper Rud u ovim trenucima da pruži pravi otpor Novaku Đokoviću. Treći teniser sveta je dominantan, uspeo je da uspostavi kontrolu nad mečom i rutinski je potvdio brejk napravljen u prošlom gemu.

11.06.2023. 16:51

2:0 - Brejk Noleta na početku drugog seta

Fenomenalno igra Novak Đoković u drugom setu. Dobio je ogromnu dozu samopouzdanja nakon osvajanja prvog seta, rival je, sa druge strane malo "potonuo" i zato je već na startu ovog perioda igre osvajač 22. Grend slem titule uspeo da napravi brejk.

11.06.2023. 16:43

1:0 - Đoković kreće sjajno u drugm setu

Nastavlja Novak tamo gde je stao u prvom setu. Servis mu je ponovo siguran, repertoar udaraca raznovrstan i drugi set na meču počinje njegovim osvajanjem gema bez izgubljenog poena.

11.06.2023. 16:32

7:6 - Novak osvaja prvi set

Gubio je Novak 0:3 u ovom setu, bio na ivici provalije, a onda je pokazao pravo lice. Potpuno se vratio u igru, stigao do taj-brejka i tu pokazao koliko je psihički jak. "Oduvao" je rivala i uspeo da osvoji set nakon 7:1. Ovo će mu mnogo značiti u nastavku meča.

11.06.2023. 16:25

6:6 - Idemo u taj-brejk

Gledaćemo taj-brejk u prvom setu. Po svemu viđenom to je možda i najpravednije.

11.06.2023. 16:20

5:6 - Novak ponovo mora da se "čupa"

Norvežanin je još jednom sačuvao svoj servis i poveo 6:5, tako da Novak još jendom u ovom setu mora da sevira zaostanak u njemu.

11.06.2023. 16:17

5:5 - Velika borba u prvom setu se nastavlja

Teški su vremenski uslovi u Parizu. Temperatura je visoka, a uz to se sprema i kiša, onda naglo grane sunce i to stvara probleme igračima koji su izuzetno umorni, ali je Novak uspeo da odbrani svoj servis i velika borba u prvom setu se nastavlja.

11.06.2023. 16:10

4:5 - Novak servira za ostanak u meču

Imao je Đoković priliku da napravi brejk, šta više to kao da je bila gotova stvar, a onda je jednostavno dozvolio rivalu da se vrati i na kraju odbrani svoj servis i sada Đokvić servira za ostanak u setu.

Tokom ovog gema koji je takođe trajao oko sedam minuta najbolji srski teniser je nezgodno pao, ali je brzo ustao i nije se povredio.

11.06.2023. 16:01

4:4 - Novak se poptuno vratio u meč

Imao je Rud priliku da ponovo stigne do brejka i dva gema viška, ali je Đoković uspeo da se izvuče i pptuno se vratio u set i to u gemu koju je trajao duže od sedam minuta.

11.06.2023. 15:51

3:4 - Novak vraća brejk, igra sve bolje

Počeo je Norvežanin da greši u serijama, a Đoković to i te kako koristi i vraća brejk četvrtom teniseru sveta. Nole je podigao nivo igre, kao da se tek sada zagrejao i od njega se očekuje da u nastavku meča bude sve bolji i bolji.

11.06.2023. 15:45

2:4 - Servis je postao jako oružje trećeg tenisera sveta

Drugi put u samo nekoliko minuta Đoković ubedljivo osvaja gem na svoj servis. Pronašao je formulu u tom segmentu igre, još samo da se adaptira na servise rivala, ali je i tu sve bolji.

11.06.2023. 15:41

1:4 - Čuva Rud brejk prednosti

Ne dozvoljava Norvežann Đokoviću da mu se previše približi. Uspeo je da sačuva svoj servis uz samo jedan izgubljeni poen i još ima visoku prednost.

11.06.2023. 15:36

1:3 - Novak osvojo prvi gem i to rutinski, bez izgubljenog poena

E, ovo je bilopotrebno. Novak je posle pauze uspeo da pronađe mir i stabilnost, napravio je tri servis vinera i nekoliko dobrih poteza i osvojio je prvi gem na meču.

11.06.2023. 15:31

0:3 - Rud potvrdio brejk, ima ubedljivu prednost

Novak mnogo više greši od Ruda, mada je i Norvežanin u ovom gemu imao veliki promašaj pri tezultatu 15:15, a kasnije na gem lopti napravio i dulu servis grešku.

Đoković je u prva tri gema napravio neverovatnih 12 neiznuđenih grešaka i zbog toga je rezultat ovakav kakav jeste.

11.06.2023. 15:26

0:2 - Velika borba u drugom gemu pripala Rudu koji pravi brejk

Neutralisao je Novak Đoković prve dve brejk lopte na meču, onda je čak tri gem lopte spasao Norvežanin, da bi na kraju pobedu u drugom gemu odneo četvrtoplasirani teniser na ATP listi.

Ovaj gem najavljuje da ćemo gledati lep i uzbudljiv meč.

11.06.2023. 15:17

Ibra sigurno navija za Novaka, možda i Mbape

11.06.2023. 15:13

0:1 Rud osvojio prvi gem

Rud je prvi servirao, nije ga baš nešto dobro služio servis, ali je ipak uspeo da osvoji uvodni gem na meču i to bez izgubljenog poena.

11.06.2023. 15:03

Joša malo i počinje, pored terena je donesen pehar za koji će se boriti Đoković i Rud

11.06.2023. 14:16

Đoković do sada nije izgubio nijedan set od Norvežanina

Aktuelni treći teniser sveta i, za jedno mesto slabije plasirani Norvežanin, do sada su se sastajali četiri puta i Đoković u tim mečevima ima stopostotan učinak.

Zanimljivo, sva četiri puta su se sastali na tlu Italije i to najpre na Mastersu u Rimu 2020. godine, zatim godinu dana kansije na ATP finalu u Torinu, dok su se prošle godine takođe sastajali na oba ova turnira.

To znači da nikada do sada nisu odigrali meč na tri dobijena seta, a Norvežanin ni u jednom od tih susreta nije uspeo da osvoji makar set.