Atletiko Madrid izborio mesto u LŠ: Bilbao izgubio verovatno i poslednje šanse na "Metropolitanu"

27.04.2024 23:03
Slavlje fudbalera Atletiko Madrida nakon postignutog gola Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez
Slavlje fudbalera Atletiko Madrida nakon postignutog gola

U važnoj utakmici u borbi za četvrto mesto La Lige i pozicije koja vodi u Ligu šampiona, fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Bilbao na svom terenu 3:1 (1:1) i pet kola pre prvenstva, stigli nadomak plasmana u elitno takmičenje.

Ekipa iz Madrida time se učvrstila na četvrtom mestu tabele sa šest bodova više od današnjeg rivala, koji bi se eventualnom pobedom na "Metropolitanu" večeras umešao u borbu za Ligu šampiona. Ali, prema svemu sudeći, od toga neće biti ništa.  Iako nisu blistali, Madriđani su večeras odigrali taman onoliko koliko je bilo potrebno, a do jubilarne 20. pobede u sezoni, stigli su zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Bilbao, koji po statistici ima jedan od najboljih odbrambenih timova u ligi, nije pokazao ništa u drugih 45 minuta. U prvom poluvremenu imao je čak i malo veću inicijativu od rivala, ali je u nastavku imao samo jedan šut ga golu, dok su Madriđani materijalizovali svoje šanse preko Koree i Lina, odnosno Simona, kome je prepisan gol posle šuta udarca krila Atletika u samoj završnici.

Golove u prvom poluvremenu postigli su Paul u 15. minutu i Vilijams (Bilbao) u nadoknadi vremena.

Atletiko Madrid u narednom, 34. kolu La Lige gostuje Majorci, dok će Bilbao ići na megdan Hetafeu.