Atletiko overio Ligu šampiona: Selta se preokretom primakla opstanku

15.05.2024 23:54
Fudbaleri Atletiko Madrida na "gomili" usled gola Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez
Fudbaleri Atletiko Madrida na "gomili" usled gola

Posle prilično dinamičnih završnica u prvim okršajima Primere danas, u kasnijim terminima smo svedočili jednoj sigurnoj pobedi, i jednom neverovatnom begu od opasne zone. Atletiko Madrid savladao je na "Alfonsu Perezu" ekipu Hetafea rezultatom 3:0, dok je Atletik Bilbao iznenađujuće izgubio na gostovanju od Selte sa 2:1.

Madriđani su prlično sigurno otpočeli meč, pitanje pobednika skoro da se nije postavljalo ni u jednom trenutku. Neverovatni Antoan Grizman je praktično svojeručno porazio izabranike Hozea Bordalasa, i pokazao zbog čega je nekada bio jedan od najtraženijih igrača na planeti.

Guliver/LGM Panoramic

Antoan Grizman, postigao je danas svoj peti het-trik u karijeri za Atletiko Madrid

Prvo je u 27. minutu savladao Davida Soriju, da bi isto ponovio 15. minuta kasnije. Francuz se tu nije smirio, tako da je i u drugom delu (51'), tresao mrežu Hetafea, čime je kompletirao het-trik.

Ovom pobedom, Atletiko je obezbedio ušešće u Ligi šampiona naredne sezone, a u tom mu je pomogao Bilbao, neočekivanim porazom od Selte.

Andalužani su dobro otvorili susret, te je Aleks Berenhur već u 23. minutu načeo mrežu domaćina iz Viga. Ipak, na tome se nije završilo.

Svesni su bili igrači Selte da je Kadiz danas pobedio Sevilju, te da bi neuspeh značio da se nalaze samo dva boda iznad opasne zone. Želju za Primerom, pokazali su i igrom.

Guliver/AP Photo/Lalo R. Villar

Fudbaleri Selte koji su danas praktično obezbedili opstanak u višem rangu

U drugom poluvremenu su vršili veliki pritisak, koji se isplatio blickrigom na sredini ovog dela igre. Prvo Viliot Svedberg tresao mrežu Unaja Simona u 68. minutu, da bi samo tri minuta kasnije istu stvar ponovio Hugo Alvarez, koji je inače bio asistent kod prvog pogotka.

Uspeli su fudbaleri sa "Munisipala de Balaidosa" da se odbrane do kraja, i tako donesu radost na svom stadionu, s obzirom da su sada vrlo blizu igranju u La Ligi naredne sezone.