
pre 6 sati 00: 46
Gazeta postavila pitanje Tudoru: Kako da ti jedan ovakav Vlahović sedi na klupi?
Italijanski mediji u superlativu pišu o srpskom napadaču nakoj sjajne noći u Torinu.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije okupila se u Pirotu za poslednji ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a prva od dve preostale utakmice je duel sa Bugarskom koji je na programu u sredu od 16.00 časova.
Najbolje srpske rukometašice iz domaćeg prvenstva trenirale su pojačane Jovanom Jovović od četvrtka, a u Pirotu su se pridružile i igračice koje nastupaju za inostrane klubove.
Selektor Uroš Bregar zadovoljan je radom svojih izabranica u prethodnih nekoliko dana i čvrsto veruje u trijumf i plasman na Evropsko prvenstvo.
"Dobro smo trenirali, u ponedeljak sma imao na raspolaganju sve igračice, stigle su nam i devojke koje igraju u inostranstvu. Vidi se napredak, dobar rad u klubovima i individualno. Odradili smo dobru pripremu i idemo u Bugarsku sa ciljem da ostvarimo pobedu", jasan je selektor Bregar u izjavi za sajt Rukometnog saveza Srbije.
Na startu kvalifikacija, Srbija je u Zrenjaninu savladala Bugarke sa 40:16, ali kapiten Jovana Risović smatra da će meč u Šumenu biti veći izazov, iako se imperativ pobede ne dovodi u pitanje.
"Meč u Bugarskoj sigurno neće biti kao u Zrenjaninu, sigurno neće biti lagan. Odlučujuća stvar će biti svakako naš pristup, moramo dobro da otvorimo meč da bismo kontrolisale igru sve vreme. Od starta moramo da igramo čvrsto u odbrani da bismo stvorile dobre uslove za golove iz tranzicija i kontri. Nadam se da će nam taj meč doneti samopouzdanje i biti dobra uvertira za Tursku", rekla je Jovana Risović.
Tri dana posle susreta u Bugarskoj, Srbija će u Zrenjanu dočekati Tursku, 7. aprila od od 18.00 časova u "Кristalnoj Dvorani".
Plasman na EP 2024. obezbediće po dve prvoplasirane selekcije iz svake od osam grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
29.02.2024 11: 17
Rukometašice Srbije zauzimaju drugu poziciju na tabeli Grupe 6 za odlazak na Evrosko prenstvo, a lider su igračice Crne Gore koje gostuju igračicama selektora Uroša Bregara u Zrenjaninu.
01.12.2023 22: 47
Bile su rukometašice Srbije na korak do toga da naprave prvorazrednu senzaciju i savladaju Dansku na startu Svetskog prvenstva.
23.11.2023 09: 18
Ženska rukometna reprezentacija Srbije obavila je prvu fazu priprema u Кovilovu i u toku današnjeg dana putuje u Španiju na međunarodni turnir, odakle će se uputiti direktno u Dansku na Svetsko prvenstvo.
15.10.2023 08: 45
Meč protiv Bugarske najbolje srpske rukometašice su lako rešile u svoju korist, a prvi pravi test u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo igračice Uroša Bregara imaće od 16.30 (TV Arena 3 Premium) u Ankari protiv Turske.
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
15.09.2025 18: 52
Moram reći da sam veoma srećan što sam deo reprezentacije Srbije i nadam se da je zadovoljstvo obostrano, izjavio je novi selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ignasio Prades Pons na početku pripreme za septembarsku EHF nedelju.
13.09.2025 09: 00
Rukometaši Vojvodine otvaraju sezonu utakmicom protiv Vranja na domaćem terenu sa početkom u 18 časova.
12.09.2025 12: 19
Došao je veliki dan u istoriji ženskog rukometnog kluba Crvena zvezda.
08.09.2025 21: 56
Proslavljeni rukometaš, sada već zavidne trenerske karijere, pričao je sa nama na brojne aktuelne teme.
Ostavite komentar