Švedska i Slovenija tesnim pobedama do prvih mesta u grupama: Norvežani i Holanđani na stepeniku niže

15.01.2024 22:23
Detalj sa utakmice Švedska - Holandija Tanjug/AP Photo/Michael Probst
Detalj sa utakmice Švedska - Holandija

Utakmicama trećeg kola večeras je spuštena zavesa na nadmetanja rukometnih reprezentacija u grupama D i E prvenstva Evrope u muškoj konkurenciji, a pobednici istih - Švedska i Slovenija osvojili su prva mesta i poneli važne bodove u drugu rundu takmičenja u Nemačkoj.

Branilac kontinentalne krune, sa severa Evrope, tesno je dobio duel sa Holandijom - 29:28 (15:15), a ključni gol, minut pre kraja uzbudljive utakmice sa Holandijom, dao je Feliks Klar.

Rival je dao prvi pogodak u jednom od derbija večeri, imale su "lale" i posle toga prednost, sve do 10:9, da bi naterali favorita na rezultatsku klackalicu u nastavku, međutim nisu mogli više od toga.

Slovenci su takođe s minimalnom razlikom - 28:27 (17:17) rešili svoju bitku sa žilavom Norveškom. I u tih 60 minuta je viđena rovovska borba za svaki gol, a odlučujući momenat desio se 56 sekundi pre zadnjeg sudijskog zvižduka.

Pobedu "zmajčekima" doneo je Aleks Vlah, kojem je to bio zadnji i najdraži od sedam iskorišćenih udaraca na utakmici.