pre 9 minuta 18: 46
Pandurović pred Zvezdu: Ovo je najlakša utakmica za nas, igramo bez pritiska
Dule između crveno-belih i Novog Pazara igra se u subotu (20.00 Tv Arena Premium 1) u 4. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.
RSS
Muška rukometna kadetska reprezentacija Srbije pobedila je danas reprezentaciju Poljske rezultatom 35:28 (18:11) u utakmici razigravanja za plasman od 13. do 16. mesta na Evropskom prvenstvu (U18) u Beogradu.
Mladi rukometaši su trijumfom protiv Poljske obezbedili učešće na Svetskom prvenstvu, koje će biti održano naredne godine.
Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Filip Blečić sa 11 golova. U reprezentaciji Poljske istakli su se Aleks Krušelnjicki i Kamil Skiba, koji su se po sedam puta upisali u listu strelaca.
Rukometaši Srbije će u nedelju igrati protiv Švedske u meču za 13. mesto na EP.
Srbija: Kočanović, Radanović, Nikolić, Stojinović 2, Perić 1, Rivera, Babić 5, Dukić, Radivojević, Stanojlović 1, Stojković 8, Popović 4, Gugolj 3, Stojadinov, Marković, Blečić 11
Poljska: Krušelnjicki 7, Skiba 7, Tkačik 6, Morito 3, Višnjevski 2, Sobčik 2, Čiševski 1, Steček, Foltin, Ćešla, Pruškovski, Arćiševski, Adamčik (Adamczyk), Dževinjski, Lendžion
- Tok utakmice:
Izabranici Aleksandra Brkovića su od samog starta meča bili veoma dominantni, pa su praktično već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika; Srpski kadeti su stekli ubedljivu prednost od sedam golova i na pauzu otišli sa rezultatom 18:11.
U drugom delu meča, Poljska nije imala snage da ozbiljnije zapreti. Srbija je rutinski kontrolisala dešavanja na terenu, mirno privela meč kraju.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
30.07.2026 21: 40
Bod ja ovoga puta "kao kuća".
04.05.2026 14: 06
Oni vode Srbiju na svetsku smotru...
17.05.2026 20: 35
Muška rukometna reprezentacija Srbije izborila je plasman na Svetsko prvenstvo, nakon što je večeras u revanšu baraža poražena na gostovanju Mađarskoj rezultatom 31:30. U prvom meču u Nišu bilo je 31:29 za "orlove".
17.01.2026 22: 50
Nakon epske pobede nad olimpijskim vicešampionom Nemačkom rezultatom 30:27 u drugom kolu A grupe Evropskog prvenstva u rukometu, reprezentacija Srbije ostala je u trci za plasman u narednu fazu takmičenja.
06.08.2026 16: 15
Austrija je bila bolja od "orlića" 31:29, pa će ekipa Željka Radojevića igrati za plasman od 13. do 16. mesta.
06.08.2026 11: 00
Beograd je ovih dana metropola čiji vodostaji opadaju dok sva urbanost civilizacije vrišti kroz užarene građevine jer Sunce pored vitamina D nesebično šalje nesnosne i vrele zrake, dan za danom...
04.08.2026 21: 01
Rukometaši Srbije poraženi su od Slovenije 29:24 (12:14) u poslednjoj utakmici grupne faze Evropskog prvenstva.
04.08.2026 10: 00
Izabranici Aleksandra Brkovića danas od 19.30 časova u dvorani „Aleksandar Nikolić“ igraju protiv Slovenije meč koji odlučuje da li će ostati u trci za medalje i izboriti plasman među osam najboljih selekcija kontinenta.
Ostavite komentar