pre 7 minuta 15: 02
Paunović bi mogao da napusti "orlove": Jedan je razlog...
"Marka" ističe da je Fabio Ćelestini prvi izbor za trenera Hetafea, a selektor fudbalera Srbije drugi, iako mu sin igra u akademiji ovog španskog kluba.
Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru
Selektor muške rukometne reprezentacije Srbije Raul Gonzales saopštio je spisak igrača za mečeve protiv Mađarske u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo, koje će biti održano 2027. godine u Nemačkoj, objavio je danas Rukometni savez Srbije.
Reprezentacija Srbije će se okupiti u nedelju, 10. maja u Beogradu, odakle će krenuti put Niša, gde će boraviti do prve utakmice sa Mađarskom.
Prvi meč baraža biće odigran 14. maja u niškom "Čairu", dok je revanš duel na programu tri dana kasnije u Vespremu.
Golmani: Dejan Milosavljev, Vladimir Cupara, Luka Krivokapić; Leva krila: Vanja Ilić, Marko Srdanović; Desna krila: Vukašin Vorkapić, Darko Đukić; Pivotmeni: Mijajlo Marsenić, Dragan Pešmalbek, Ivan Mićić; Bekovi: Miloš Kos, Uroš Borzaš, Nikola Zečević, Stefan Dodić, Ognjen Cenić, Uroš Kojadinović, Uroš Mitrović i Brana Mirković.
"Interesovanje za prvu utakmicu u Čairu je izuzetno veliko, već mesec dana se traži karta više, a RSS je ovog puta odlučio da organizaciju podigne na viši nivo, pa će prvi put u istoriji biti organizovan i video bim ispred dvorane, za sve one koji ne budu imali sreće i dođu do vredne ulaznice", saopšteno je iz RSS.
"Pozvao sam momke koji mogu da imaju određenu ulogu u ovim veoma bitnim utakmicama. Svako će imati svoj zadatak i mislim da momci koji su na spisku mogu da odgovore ovim izazovima. Očekuju nas dva teška meča, znam da će dvorana Čair biti ispunjena do poslednjeg mesta i ta utakmica je veoma važna za nas, jer možemo da steknemo dobar kapital pred revanš. U Vespremu pada odluka, nemamo mnogo vremena, ali ovo što imamo iskoristićemo na najbolji način", rekao je selektor Gonzales, a preneo Rukometni savez Srbije.
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
Svetsko prvenstvo godinama je bilo najmasovniji sportski događaj na planeti. Upravo zato se oko Mundijala 2026. već sada formira ozbiljan problem.
22.04.2026 12: 20
Srpski rukometaš Uroš Borzaš izjavio je danas da živi za trenutak kada će reprezentacija napraviti veliki uspeh i obradovati ljude u Srbiji i dodao da očekuje da hala "Čair" bude puna u meču protiv Mađarske.
03.04.2026 11: 04
Sada je sve mnogo jasnije.
27.03.2026 09: 37
Ovakav potez im nije bio potreban.
22.03.2026 08: 40
Izabranici Raula Gonzalesa trebalo bi samo da privrdu kraju očekivani prolazak u baraž dvomeč sa komšijama, na kraju kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027.
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 16h
30.04.2026 20: 19
Rukometaši Partizana napravili su veliki korak ka finalu ARKUS lige pošto su u prvom meču polufinala na gostovanju savladali Dubočicu u gostima rezultatom 24:18.
30.04.2026 08: 35
uloga favorita jasno pripada Partizanu. Beogradski tim je tokom sezone već dva puta bio uspešniji u međusobnim duelima na gostovanju 31:25, a u Beogradu 33:29, što dodatno naglašava razliku u kvalitetu i iskustvu.
29.04.2026 14: 07
Rukometni karavan u Borči nastavak je ovogodišnjih aktivnosti koje Srpski rukometni savet sprovodi u okviru projekta EuroHaCa, sa fokusom na promociju rukometa među decom mlađeg školskog uzrasta i jačanje njegovog prisustva u školskom okruženju.
27.04.2026 18: 47
Rukometna reprezentacija Srbije sprema se za baraž utakmicu sa Mađarskom koja im je poslednja prepreka na putu ka Svetskom prvenstvu, koje će se 2027. godine igrati u Nemačkoj.
Ostavite komentar