Vesti iz rukometa

(KRAJ) Srbija - Mađarska 27:28: Poraz Srbije, Banhidi sa 10 golova predvodio Mađare do trijumfa

14.01.2024 21:52
Rukometaši Srbije, Lazar Kukić i Mijajlo Marsenić na meču sa Islandom Tanjug/Marco Wolf/dpa via AP
Rukometaši Srbije, Lazar Kukić i Mijajlo Marsenić na meču sa Islandom

Rukometaše Srbije čeka meč drugog kola grupne faze Evropsko prvenstva, a protivnik će biti reprezentacija Mađarske (20.30h, TV Arena 3 Premium). Izabranike Tonija Đerone čeka izuzetno teška utakmica na psihološkom planu, jer će morati za kratak period da se izdignu nakon prouštene prilike da dođu do trijumfa u duelu sa Islandom (27:27).

Pobedom nad Mađarskom, "orlovi" bi već jednom nogom bili u narednoj rundi. Ipak, biće potrebni trijumfi i nad Mađarima, kao i nad Crnom Gorom kako bi Srbija imala priliku i da kao prvoplasirana prođe u narednu fazu takmičenja.

Obe reprezentacije na ovom prevenstvu predvode španski treneri. Na klupi Srbije sedi već poznato ime, Toni Đerona, dok Mađarsku vodi Ćema Rodrigez. Od osamostaljenja naše države, dva nacionalna tima su odigrala tri utakmice - jednu na Olimpijskim igrama i dve u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. U sva tri meča bolja je bila Mađarska. Ilija Abutović (Srbija) i Mate Lekai (Mađarska) su jedina dva igrača koja su bila učesnici i poslednjeg duela ove dve ekipe.

Srbija - Mađarska

Dvorana: Olimpijska hala u Minhenu
Sudije: Lars Jorum, Havard Kleven

Srbija: Cupara, Milosavljev - Marsenić, Pašmalbek, Đorđić, Kukić, Vejin, V. Ilić, Pušica, N. Ilić, Radivojević, Milosavljević, Borzaš, Abutović, Vorkapić, Orbović.

Mađarska: Ando, Palašič - Šipoš, Boka, Z. Krakovski , Ligetvari, B. Krakovski, Mate, Fazekaš, Banhidi, Seleši, Sita, Ančin, Bodo, Ilić, Rošta, Lekai, Hanus, Imre.

(UŽIVO) Srbija - Mađarska

14.01.2024. 22:06

Kraj 27:28,

Uspela je Srbija da priđe na gol zaostatka u poslednjih pet sekundi, ali su Mađari bili pribrani i odneli pobedu na utakmici.

14.01.2024. 21:59

25:28, Mađari drže distancu

Na tri minuta do kraja Mađarska odlazi ponovo na +3, deluje da je Srbija propustila svoje šanse.

14.01.2024. 21:56

23:25, Srbija se vraća serijom u utakmicu

Srbija pravi seriju 3:0 preko Vorkapića, Marsenića i Milosavljevića i vraća se u meč na pet minuta do kraja utakmice.

14.01.2024. 21:51

20:25, peti gol neverovatnog Matea

Srbija sve teže dolazi do pozicija za šut u napadu, dok sa druge strane Dominik Mate postiže peti gol iz petog pokušaja.

14.01.2024. 21:44

18:22, stao je napad Srbije - Mađari idu na +4

Velike probleme "orlovi" imaju sa realizacijom. Igrača više nisu iskoristili tri napada zaredom, a Mađari imaju najveću prednost na utakmici (+4).

14.01.2024. 21:39

18:20, Mađari koriste igrača više

Ponovo Mađarska stiže do dva gola prednosti nakon isključenja Abutovića.

14.01.2024. 21:28

15:15, dve uzastopne odbrane Cupare!

Probali su Mađari bez golmana da napadnu sa dva igrača više nakon što je Orbović isključen, ali Cupara upisuje dve uzastopne odbrane!

14.01.2024. 21:25

14:14, promena na golu Srbije

Kukić donosi izjednačenje "orlovima", a Vladimir Cupara menja Dejana Milosavljeva na golu Srbije na početku drugog poluvremena.

14.01.2024. 21:09

Poluvreme, 13:14

Srbija je uspela da priđe na gol zaostatka na kraju prvog dela igre.

Srbiju predvode Uroš Borzaš i Nemanja Ilić sa po četiri pogotka, a u redovima Mađara je najefikasniji Bence Banhidi.

14.01.2024. 20:58

10:12, održavaju Mađari dva gola prednosti

Mađarska održava dva gola prednosti, a golman Palašič upisuje svoju petu odbranu na utakmici.

14.01.2024. 20:48

7:9, Četiri vezana pogotka Mađarske

Vodila je naša reprezentacije 7:5, ali nakon nekoliko loših napada i Mađari stižu do preokreta.

14.01.2024. 20:42

6:5, Uroš Borzaš fenomenalno otvara utakmicu

Uroš Borzaš igra odlično na startu utakmice i već ima tri pogotka iz tri šuta.

14.01.2024. 20:39

3:3, Vorkapić je isključen - "Orlovi" će igrati dva minuta sa igračem manje

Igra se gol za gol, a Srbija će naredna dva minuta imati igrača manje zbog isključenja Vorkapića.

14.01.2024. 20:33

1:0, Srbija dolazi prva do pogotka - Milosavljev brani sedmerac!

Srbija preko Vukašina Vorkapića i kontra napada stiže do prvog gola na meču, a na drugoj strani Dejan Milosavljev brani sedmerac.

14.01.2024. 20:30