Vesti iz rukometa

(KRAJ) Srbija - Crna Gora: Poraz "orlova" u Minhenu, Crna Gora slavila u poslednjoj sekundi

16.01.2024 19:32
Rukometaš Srbije, Uroš Borzaš Tanjug/Marco Wolf/dpa via AP
Rukometaš Srbije, Uroš Borzaš

Rukometaši Srbije igraju sa Crnom Gorom od 18 časova (TV Arena 1 Premium) u okviru poslednjeg kola grupne faze Evropskog prvenstva za rukometaše, a "orlove" samo pobeda ostavlja u igru za plasman u narednu rundu takmičenja.

Nakon remija sa Islandom i poraza od Mađarske, situacija u grupi C je jasna. Mađari imaju zagarantovan prolaz u sledeću fazu, Islanđanima je dovoljan i bod kako bi prošli, dok našim rukometašima znači samo pobeda u duelu sa Crnogorcima. Zapravo, trijumf od dva gola razlike i pobeda Mađarske nad Islandom značila bi da izabranici Tonija Đerone prolaze grupu sa drugog mesta. Srbija i Crna Gora su odigrale ukupno četiri duela. Naši rukometaši su upisali dve pobede, remi i poraz.

Srbija - Crna Gora 29:30 (14:15)

Dvorana: Olimpijska hala u Minhenu

Sudije: Mirza Kurtagić, Matijas Vetervik

Srbija: Milosavljev, Cupara - Vorkapić, Kos, Abutović, Borzaš, Milosavljević, Kojadinović, Radivojević, Ilić, Pušica, Ilić, Orbović, Vejin, Kukić, Rogan, Đorđić, Pešmalbek, Marsenić.

Crna Gora: Simić, Suljević - Bakić, Dragašević, M. Vujović, Cavor, Lazović, Čepić, Ćorsović, B. Vujović, M. Radović, Kaluđerović, Božović, Vujačić, L. Radović, Vukić, Anđelić, Borozan, Grbović.

(UŽIVO) Srbija - Crna Gora

16.01.2024. 19:38

Kraj utakmice: Poraz Srbije, "orlovi" prokockali remi u poslednjem napadu

Crna Gora pobedila je Srbiju u poslednjoj utakmici grupne faze Evropskog prvenstva, a gol odluke postigao je Grbović za 30:29 u gotovo poslednjem napadu meča.

"Orlovi" su tako eliminsani sa Evropskog prvenstva sa dva poraza i jednim remijem.

16.01.2024. 19:34

59. minut: 28:29 - Šteta... Borozan gasi nade "orlovima"

Imala je Srbija napad za vođstvo. Đorđić je okušao sreću, ali je bio izblokiran, da bi Borozan u narednom napadu pogodio iz tranzicije za vođstvo Crne Gore 29:28.

Još 30 sekundi je ostalo do kraja.

16.01.2024. 19:31

59. minut: 29:29 - Srbija juri pobedu u poslednjem minutu!

Srbija ne koristi igrača više, a zatim stiže i kazna.

Miloš Vujović pogodio je sedmerac za +2 Crne Gore, ali je srećom po "orlove", put do mreže rivala pronašao i Kukić.

Njegov sedmi pogodak na utakmici i prvi u drugom poluvremenu.

Sada je i Ilić pogodio za izjednačenje - 28:28 još nešto manje od minut do kraja.

Tajm-out Tonija Đerone.

Da vidimo šta je selektor Srbije nacrtao za svoje igrače.

16.01.2024. 19:26

55. minut: 26:27 - Egal u Minhenu

Igra se gol za gol u ovim trenucima.

Vujovići drže Crnogorce u igri, dok su Ilić i Marsenić najraspoloženiji za Srbiju, koja juri gol zaostatka na manje od pet minuta do kraja - 26:27.

16.01.2024. 19:21

51. minut: 23:24 - Srbija hvata priključak

Uspela je Srbija da priđe na gol zaostatka posle pogotka Vorkapića sa 10 metara - 23:24.

Crna Gora je ponovo imala tri gola prednosti u jednom trenutku (21:24), ali su "orlovi" golovima Kojadinovića i Vorkapića prišli na podnošljiv zaostatak.

Još manje od 10 minuta do kraja, da vidimo mogli li momci Tonija Đerone do potpunog preokreta.

16.01.2024. 19:13

46. minut: 20:22 - Vujovići kobni po "orlove"

Promenljiva igra Srbije u ovim trenucima. Ekipa Tonija Đerone, kuburi u defanzivi, u napadu ne koristi izgledne šanse, a prednost je i dalje na strani Crne Gore.

Pešmalbek je najpre smanjio na 19:20. Miloš Vujović je uzvratio na drugoj strani, da bi nakon pogotka Ilića, Branko Vujović doneo Crnoj Gori prednost od 22:20.

Još manje od 15 minuta do kraja, Srbiji treba pobeda od dva gola razlike, uz trijumf Mađarske za plasman u narednu rundu.

16.01.2024. 19:05

40. minut: 18:20 - Kratko radovanje Srbije...

Povela je Srbija posle dugo vremena, ali su Crnogorci ubrzo vratili prednost.

"Orlovi" su promašili solidan broj prilika. Pešmalbek čist zicer, nakon što je pogodio golmana Crne Gore u glavu. Zbog čega je morao na "hlađenje", a igrača više na terenu, znalački su uspeli da iskoriste rivali.

Golovima Grbovića, Branka i Miloša Vujovića vratili su rezultat na svoju vodenicu i poveli 20:18.

16.01.2024. 19:01

37. minut: 18:17 - Srbija vodi prvi put na utakmici!

Prvo vođstvo Srbije na utakmici.

Branko Vujović zatresao je mrežu Srbije za 17:16, a onda su Radivojević i Ilić pogodili za preokret i prvo vođstvo "orlova" još od starta meča.

Podsećamo, Srbija je u dva navrata bila četira gola u zaostatku.

16.01.2024. 18:58

35. minut: 16:16 - Golman Crne Gore isključen zbog grubog faula!

Grbović golom otvara drugo poluvreme (14:16). Zatim pogađa i Ilić. Pešmalbek je imao priliku da donese izjednačenje Srbiji, ali je pivot "orlova" ipak ušao u golmanov prostor.

Da bi isti igrač već u narednom napadu ipak doneo egal Srbiji - 16:16

Golman Crne Gore izleteo je na sredinu terena i grubo faulirao Pešmalbeka, nakon čega je sudija dodelio crveni karton Nikoli Simiću.

Bez sumnje najboljem pojedincu u taboru "komšija" večeras, koji je utakmicu završio sa osam intervencija.

16.01.2024. 18:39

Kraj prvog poluvremena: Vođstvo Crne Gore 15:14

Kraj prvog dela igre, gol prednosti za Crnu Goru na poluvremenu - 15:14.

Oba golmana imaju po sedam intervencija do sada.

Slične su brojke što se realizacije tiče. Srbija ima 14/25 iz igre, Crna Gora 15/25.

Najefikasniji među "orlovima" je Kukić sa šest golova, Kojadinović je dodao dva, dok listu strelaca Crne Gore predvode Branko Vujović i Borozan sa po četiri gola.

16.01.2024. 18:35

27. minut: 13:15 - Kukić najraspoloženiji u taboru Srbije

Kos postiže prvi gol na utakmici za Srbiju. Miloš Vujović je potom siguran na drugoj strani iz penala.

Kukić zatim trese mrežu Crnogoraca. Njegov peti gol na meču, da bi onda "komšije" iskoristile igrača više i preko Grbovića povele 14:11.

Kojadinović se zatim lepo snalazi u napadu, a onda i Kukić, koji smanjuje vođstvo rivala na 14:13, samo da bi Branko Vujović povisio na 15:13.

16.01.2024. 18:28

21. minut: 9:12 - Crna Gora ponovo hvata ritam

Crna Gora koristi snagu svojih šutera. Iz gotovo neigrađenih akcija dolaze do golova sa solidne udaljenosti.

Najpre je Borozan pogodio za 10:8, da bi nakon gola Rivojevića sa krila, Vujović i Radović zatresli mrežu Srbije.

Vođstvo Crne Gore 12:9.

Golman Crne Gore Nebojša Simić ima sedam interevencija do sada.

16.01.2024. 18:21

18. minut: 8:9 - Kukić drži Srbiju u igri

Bude se "orlovi" u Minhenu.

Gubila je Srbija četiri razlike, ali je posle tajm-outa Đerone, uhvatila ritam i sa tri vezana gola Kukića, stigla na gol zaostatka - 8:9.

Sada je selektor Crne Gore prinuđen da napravi tajm-out.

16.01.2024. 18:17

14. minut: 5:9 - Ponovo je +4 za Crnu Goru

Pešmalbek lepo koristi asitenciju Kukića i pogađa za 5:7.

Zatim dva brza gola Crne Gore, posle kojih je Toni Đerona prinuđen da napravi tajm-out.

Najpre je Grbović pogodio za 8:5, da bi novu, ubedljivu prednost Crne Gore "potpisao" Miloš Vujović - 9:5.

16.01.2024. 18:15

13. minut: 4:7 - Borozan predvodi listu strelaca Crne Gore

Nižu se problemi za Srbiju, koja nikako da dođe do svoje igre u Minhenu.

Branko Vujović postiže šesti gol za Crnu Goru, Borzaš u narednom napadu smanjuje na 6:4, da bi ubrzo uzvratio Borozan na drugoj strani - 7:4.

Njegov treći pogodak na utakmici.

16.01.2024. 18:11

10. minut: 3:5 - Crna Gora i dalje u prednosti

Vorkapić pogađa mrežu Crne Gore i smanjuje rezultat na 2:4, samo da bi Miloš Vujović u narednom napadu ponovo doneo +3 "komšijama".

Srbija je promašila solidan broj zicera do sada, ali je na sreću "orlova" sada bio precizan Kukić.

Vođstvo Crne Gore - 5:3.

16.01.2024. 18:08

7. minut: 1:4 - Orbović prekida "sušu"

Crna Gora nastavlja sa dobrom igrom. Sada se i Vujović upisao u listu strelaca, da bi seriju rivala prekinuo Orbović iz tranzicije.

Srbija je smanjila na 4:1, Orbović je potom imao još jednu dobru priliku, ali je zicer "orlova" odbranio golman Crne Gore. Četvrta intervencija Simića do sada.

16.01.2024. 18:05

4. minut: 0:3 - Loš start za "orlove"

Orbović je fauliran posle kontranapada, a sedmerac nije iskoristio Ilić, kome je Simić odbranio penal.

Crna Gora je potom sa tri brza gola Borozana i Kaluđevića povela 3:0.

Nije dobro počelo po "orlove".

16.01.2024. 18:01

1. minut: Počela je utakmica

Počela je utakmica u Minhenu.

Srbiji je potrebna pobeda od dve razlike u večerašnjem meču, kao i trijumf Mađara protiv Islanda za plasman u narednu fazu.

16.01.2024. 17:42

Veselin Vujović: Toni Đerona "luta" sa postavom

"Očekujem jednu dobru utakmicu, žao mi je što oba tima ne igraju za prolaz, ali u svakom slučaju očekujem pravi spektakl. Stekao sam utisak da selektor Đerona malo luta sa rotacijom. Nije izdefinisao postavu, često menja sistem. Šteta je kako je Srbija remizirala sa Islandom. Vezale su se noge igračima, ovo je ipak veliko takmičenje, a takođe očekujem da će i braća Mađari malo pomoći", rekao je između ostalog bivši selektor Srbije i Crne Gore za Arenu sport u Minhenu.

16.01.2024. 17:29

Najlepših pet golova današnjeg programa EP

16.01.2024. 17:26

Bez Ilića i Vejina na Crnogorce

Naša reprezentacija će za ovaj duel biti lišena usluga Vanje Ilića i Predraga Vejina, dok će se u tim vratiti Miloš Kos i Uroš Kojadinović

16.01.2024. 17:18

Toni Đerona: Imamo i dalje mnogo toga da pokažemo

"I dalje imamo dosta toga da pokažemo. Odbrana je bila na visokom nivou u obe utakmice iako smo od Mađarske primili više od deset golova sa pozicije pivota. Međutim, u napadu ne pronalazimo tako lako sebe. Igramo protiv veoma agresivne ekipe, posebno u odbrani. Golman Nebojša Simić je u odličnoj formi, ali ja verujem svojoj ekipi. Na nama je da pobedimo sa dovoljno golova razlike i čekamo rasplet u drugoj utakmici što je naša poslednja prilika za odlazak u Keln", rekao je selektor Srbije.