pre 13 minuta 21: 37
Polonara seda na klupu: Italijan ostaje vezan za košarku
Prošle sezone se povukao iz košarke, ali nema nameru da napusti ovaj sport. Akile Polonara je spreman za novi put u svojoj karijeri.
Tanjug/AP Photo/Anders Wiklund/TT News Agency
U finalu rukometnog Svetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj igrače aktuelni šampion planete Danska i olimpijski prvak iz Tokija Francuska.
"Trikolori" su bili prejaki za domaćina Švedsku u polufinalnom meču, slavili su rezultatom 31:26 (16:12).
Duel u Stokholmu prelomljen je u prvom poluvremenu. Francuzui si kontrolisali situaciju na terenu od početka meča, napravili su dve serije od po 4:0. Najpre na na početku za vođstvo od 6:3, a potom i za "plus pet" u 24. minutu utakmice.
Stečenu prednost uspešno su čuvali i u nastavku. Poslednji trzaj domaćina da prekrene rezultat dogodio se u 47. minutu kada je preko Bergendala smanjio na 24:22, međutim, sjajan posao u timu "trikolora" odrađivali su golman Vensan Žerar, i pivotmeni Nikolas Turna i Ludovik Fabreagas, tako da je prednost vrlo brzo ponovo iznoslila "plus pet" (28:23). To je bio i kraj nadanju Švedske da će se u finalu igrati skandinavski derbi.
Najefikasniji kod Francuza bio je Fabregas sa šest, dok su Kentin Maje i Dika Mem postigli po pet golova. Golman Vensan Žerar imao je 12 odbrana.
U ekipi Švedske Erik Johanson je postigao pet, a Jonatan Karlsbogard četiri pogotka.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
17.12.2023 18: 14
Rukometašice Danske osvojile su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu, pošto su u borbi za treće mesto pobedile selekciju Švedske sa 28:27.
29.01.2023 22: 27
Skandinavci u finalu bili bolji od selekcije Francuske i uz hokejaše bivšeg Sovjetskog Saveza postali jedini koji su tri puta uzastopno osvajali svetsku titulu.
29.01.2023 19: 55
Oba tima su igrala veoma efikasno, ukupno je postignuto 75 golova, a osvajači bronzane medalje su 39 puta pogađali gol rivala.
29.01.2023 11: 39
Borba za zlatnu medalju počinje u 21.00 čas uz prenos na TV Arena Premium 2, a pre toga su na programu mečevi u borbi za plasman, takođe u direktnim prenosima na kanalima TV Arena sport.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
17.07.2026 22: 34
Crveno-bele formiraju paklenu ekipu.
15.07.2026 20: 56
U saopštenju IHF navodi se da je odluka doneta nakon praćenja poteza MOK-a i višemesečnih priprema za povratak ruskih i beloruskih predstavnika u međunarodne tokove.
13.07.2026 18: 45
Porazi od Turske i Grčke otvorili su mnoga pitanja za rukometne stručnjake.
13.07.2026 17: 40
Rukometaši Partizana dočekaće Fihse Berlin u prvom kolu nove sezone Lige šampiona, saopštio je danas beogradski klub. Utakmica prvog kola grupe A između Partizana i Fihsea igraće se 9. ili 10. septembra u hali "Aleksandar Nikolić".
Ostavite komentar