Rukometašice Danske preko Šveđanki do bronzane medalje na SP

17.12.2023 18:14
Rukometašice Danske Claus Fisker/ Ritzau Scanpix via AP
Rukometašice Danske

Rukometašice Danske osvojile su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu, pošto su u borbi za treće mesto pobedile selekciju Švedske sa 28:27.

Najefikasnije u sastavu Danske bile su Hansen, Hojlund i Jorgensen sa po pet golova, dok su listu strelaca Švedske predvodile Melgard i Blum sa po sedam pogodaka.

Danska je bolje otvorila meč i već na startu stekla četiri gola prednosti (5:1). Visoko vođstvo održavala je gotovo do poslednjih 10 minuta utakmice, kada je golom Joane Bundsen, Švedska stigla do preokreta (24:23). Ali...

Danska je ponovo zagospodarila terenom i za šest minuta režirala 4:1 seriju za "+2" (27:25). Švedska je potom na nepuna dva minuta do kraja stigla do gola zaostatke preko Nine Dano, ali je ubrzo Hojlundova postigla novi pogodak za Dansku (28:26) i tako praktično rešila meč na 30 sekundi do poslednjeg zvižduka.

Za titulu šampiona veta boriće se Francuska i Norveška, a taj duel na programu je od 19 sati na Areni sport 1.