Vesti iz rukometa

29.01.2023 19:55
Rukometašima Španije bronza na Svetskom prvenstvu: Šveđani bez uspeha protiv "crvene furije" Tanjug/AP Photo/Piotr Hawalej

Rukometaši Španije osvojili su bronzano odličje na Svetskom prvenstvu. Oni su u meču za treće mesto bili bolji od Švedske rezultatom 39:36 (18:22).

"Crvenu furiju" predvodili su Adrijan Figueras sa devet, Aleks Dušebajev sa sedam i Hoan Kanelas sa šest golova.

U poraženom sastavu istakli su se Niklas Ekberg koji je postigao sedam, Albin Lagergren sa pet i Džonatan Karsborgard i Feliks Klar sa po tri gola.

Šveđani su bili bolji u prvom poluvremenu koje su završili sa četiri gola prednosti, ali je u drugih 30 minuta došlo do potpunog preokreta.

U meču za najsjajnije odličje od 21 čas sastaju se Francuska i Danska, a taj duel direktno će biti prenošen na kanalu TV Arena 2 Premium.