pre 23 minuta 18: 36
IMT se ozbiljno pojačao: Reprezentativac Alžira zadužio dres
Njegovo iskustvo u Ligi 1 i nastupi u inostranstvu trebalo bi da donesu dodatnu stabilnost i kreativnost u vezni red IMT-a pred ključni deo sezone.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Uroš Bregar izjavio je večeras da nije zadovoljan rezultatom, a ni igrom svog tima na meču sa Rumunijom u drugom kolu Svetskog prvenstva.
Srbija je večeras u Herningu poražena od Rumunije 37:28 u meču drugog kola grupe E na SP.
"Čestitke Rumuniji na pobedi. Nismo očekivali ovu taktiku. Nisam iznenađen, ali smo bili donekle nepripremljeni na taj tempo igre. Činjenica je da je Rumunija igrala dobro, naročito u prvom poluvremenu. U drugom smo mi promenili strategiju donekle, smanjili na tri razlike, ali su nas dva isključenja izbacila iz koloseka i nismo uspeli da se vratimo. Tužan sam zbog poraza, naročito posle onakvog meča sa Danskom, ali sledi Čile i fokus na taj duel", rekao je Bregar, prenosi zvanični sajt RSS.
Golman reprezentacije Srbije Marija Čolić smatra da su ovakvi mečevi važni za sve mlade rukometašice i njihov budući razvoj.
"Odigrale smo jedno dobro poluvreme, ali to nije bilo doljno da upišemo pobedu. Za mene je pozitivno što je danas mnogo mladih igračica imalo priliku da oseti kako je igrati sa izuzetnim timom kao što je Rumunija i verujem da će sve one koje su debitantkinje na ovom prvenstvu za nekoliko godina imati i dovoljno iskustva da pobeđuju i Rumuniju i timove sa još većim renomeom. Čestitke Rumuniji na pobedi i mojim saigračicama na borbi", izjavila je Čolić.
Selekcija Danske je večeras u drugom meču drugog kola grupe E savladala Čile rezultatom 46:11.
Prvo mesto na tabeli drži Danska sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirana Rumunija. Srbija i Čile nisu osvojili nijedan bod.
Srbija će u utorak u poslednjem kolu grupe E igrati sa Čileom, dok će se za prvo mesto u grupi boriti Danska i Rumunija. Plasman u glavnu fazu SP izboriće po tri najbolje plasirane selekcije iz svake grupe.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
29.09.2025 12: 10
Svetsko prvenstvo u šaranskom ribolovu održano je od 17. do 20 septembra u Hrvatskoj, reprezentacija Srbije zauzela 10. mesto.
18.09.2025 14: 01
Naše momke u Grupi B očekuju još mečevi protiv Egipta i Novog Zelanda 20. septembra.
22.08.2025 12: 32
Srpska kajakašica Milica Novaković plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Milanu u disciplini K1 500 metara.
12.08.2025 20: 01
Rukometna reprezentacija Srbije U19 savladala je Saudijsku Arabiju u drugom kolu Grupe 2 rezultatom 31:27 (16:14), ali usled poraza Španije protiv Islanda, nije uspela da se kvalifikuje u četvrtfinalnu fazu.
pre 20 sati 22: 01
Danska je pobedom nad Norveškom osvojila prvo mesto u Grupi 1 i u polufinalu Evropskog prvenstva igraće protiv Islanda, dok je drugi polufinalni par Nemačka - Hrvatska.
pre 23 sata 19: 32
Rukometaši Nemačke se plasirali u polufinale EP eliminisavši šampiona, Hrvatska među četiri pobedom nad Mađarskom.
28.01.2026 17: 17
Islanđani su pobedom nad Slovenijom obezbedili jedno od prva dva mesta u Grupi 2, Portugalci bolji od Španaca i očekuju pomoć Nemaca da održe treće mesto u Grupi 1 i meč za peto mesto koje vodi na SP.
28.01.2026 13: 16
Trener Vojvodine dodaje da se očekuje novo pojačanje na bekovskoj poziciji kako bi se obezbedila rotacija. Kadrovska situacija je stabilna i gotovo svi igrači su spremni za nastavak sezone, a u tim se vraća i Jovanović.
Ostavite komentar