pre 7 minuta 22: 47
Ništa od "italijanskog derbija": Beretini predao meč Arnaldiju
Mateo Beretini je morao da preda meč Mateu Arnaldiju.
Credit: Roman Koziel/ZUMA Press Wire / Shutterstock Editorial / Profimedia
Basketaši Srbije su savladali Austriju 21:11, te tako upisali i četvrtu pobedu u grupnoj fazi Svetskog prvenstva. Naša reprezentacija je obezbedila prvu poziciju u grupi i direktan plasman u četvrtfinale.
Za razliku od meča sa Australijom gde nisu pogodili nijedan šut sa distance, sada je Srbija otvorila utakmica sa dva pogotka. Prvo je Barać u poslednjoj sekundi napada pogodio (gazio je liniju, te je računat jedan poen), a zatim i Milutinović. Za dva je pogodio i Stojačić, dok se Nerandžić pobrinuo da "orlovi" odu na +4 (8:4).
Srbija je kontrolisala meč i održavala prednost. Na pet minuta do kraja utakmice naši basketaši su vodili 16:8. Uprkos sjajnoj predstavi u napadu, ono što je bitno za nastavak takmičenja jeste defanziva koju su izabranici Marka Ždera prikazali. Sve dobro za "orlove" je polazilo iz dobre odbrane.
Naši basketaši su rutinski priveli meč kraju i stigli do ubedljive pobede. Srbija će tako u nokaut fazu ići sa prve pozicije u grupi i obezbedila je direktan prolaz u četvrtfinale.
Sve mečeve sa Svetskog prvenstva basket 3x3 u Varšavi možete pratiti na kanalima TV Arena sport.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
01.06.2026 22: 40
Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 nastavila je pobednički niz na Svetskom prvenstvu u Poljskoj, pošto je u drugom kolu A grupe savladala aktuelnog šampiona Španiju rezultatom 16:12 i tako zabeležila maksimalan učinak prvog dana takmičenja.
31.05.2026 14: 20
Srbija će takmičenje u grupnoj fazi Svetskog prvenstva otvoriti 1. juna utakmicom protiv Madagaskara od 19.45 časova, dok je duel sa aktuelnim šampionom Španijom na programu od 21.35.
17.05.2026 20: 35
Muška rukometna reprezentacija Srbije izborila je plasman na Svetsko prvenstvo, nakon što je večeras u revanšu baraža poražena na gostovanju Mađarskoj rezultatom 31:30. U prvom meču u Nišu bilo je 31:29 za "orlove".
01.04.2026 19: 44
Mogao bi da se skroji pravi supertim od igrača koji nemaju sreću da zaigraju na Mundijalu!
pre 1 sat 21: 54
Košarkaši Olimpijakosa su ostali u onoj formi koja ih je krasila na Fajnal-foru Evrolige i savladali Panatinaikos 82:76.
pre 2 sata 20: 50
"Verujem da svi mogu da razumeju zašto ga nema..."
pre 2 sata 20: 13
Basketaši Srbije su savladali Australiju 20:16 u trećem kolu grupe A Svetskog prvenstva u Varšavi.
pre 4 sata 18: 21
Vasilis Spanulis je jedno vreme bio jedna od glavnih opcija za novog trenera Crvene zvezde.
Ostavite komentar