
pre 17 minuta 10: 50
Enco Mareska pred duel Čelsija i PSŽ-a: Ovo će biti teška partija šaha sa Enrikeom
Utakmica se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas i Njujorku.
Srbija posle dana predaha od eliminisanja Francuske, sutra u Zagrebu (15.00), igra četvrtfinale Evropskog prvenstva u vaterpolu, a sa druge strane bazena biće jedan od večitih rivala "delfina" - Mađarska.
Komšije su aktuelni svetski prvaci, dok su naši momci na prošlogodišnjem planetarnom takmičenju zauzeli četvrto mesto, s tim da će srpski, posle Olimpijskih igara u Tokiju, trajno podmlađen tim ovog puta imati s posla sa sastavom iz kog su planski izostavljeni neki od nosilaca igre.
"To je odličan mlad tim, ali i sa momcima koji su igrali i na ranijim takmičenjima. Počinjemo iz početka, a model je isti. Snažan pristup, koncentrisan bez stajanja, od početka do kraja", rekao je Rašović, a preneo zvanični sajt Vaterpolo saveza Srbije.
Bez obzira što je rivalski selektor Žolt Varga poštedeo Gerga Zalankija, Kristijana Manherca, Deneša Vargu, Martona Vamoša, Danijela Anđala, Silarda Janšika, Tonija Nemeta... pretendenti na olimpijsko zlato u Parizu pokazali su se dobrim u grupnoj fazi EP 2024.
"Pobedili su u jakoj grupi i sa ovim sastavom. Ponavljam da imaju kvalitet, igraju za Mađarsku i zna se šta ta zemlja predstavlja u istoriji vaterpola. Istakao bih centra Haraija, braću Vigvari, Nađija koji je vođa ekipe", skenirao je takmaca igrač mađarskog Vašaša.
Srpski golgeter, uprkos svemu, smatra da sa ostalim izabranicima Uroša Stevanovića može do cilja u ove četiri četvrtine, odnosno prolaska u Top 4 i ostanka u konkurenciji za jednu "ponuđenu" olimpijsku vizu.
"Siguran sam da imamo rešenje. Ovaj tim ima kvalitet, pokazao je to do sada. Verujem da ćemo uspeti da sve zamisli sprovedemo u delo i da će sve da bude u redu", naveo je Rašović, koji je član Vašaša.
Srpski reprezentativac Nemanja Ubović trenutno nastupa za Vuljagmeni, a nekada je igrao za Ferencvaroš, pa iz prve ruke zna sa kakvim adutima sve raspolažu Mađari.
"Igrači mađarske reprezentacije su i mladi i iskusni. Veliki broj njih poput Haraija i Nađa predstavljaju vodeće igrače u svojim klubovima. Nikome nije lako da igra protiv njih. Njih je selektirao Žolt Varga. Zna se kakav je njegov sistem. Uvek daju sve od sebe. Igraju do kraja, videlo se to i protiv Italije. Potrebna je maksimalna koncetracija protiv odličnih individualaca. Nema sumnje da ćemo dati sve od sebe. Igrali smo angažovani, sa ozbiljnim pristupom u grupi. Verujem da ćemo iz meča u meč da budemo sve bolji. Odbrana, smirenost i maksimalna koncentracija su nam aduti", izjavio je Ubović.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
16.01.2024 16: 00
Najbolji srpski vaterpolo tim pobedom završio neuspelo učešće na šampionatu u Hrvatskoj.
12.01.2024 16: 12
Najbolji srpski vaterpolisti na još jednom takmičenju ostali bez borbe za medalje, ovog puta su komšije bile kobne za "delfine".
11.01.2024 19: 03
Aktuelni olimpijski i svetski vicešampion zakazao spektakl sa domaćinom kontinentalnog takmičenja.
10.01.2024 19: 35
Najbolja srpska vaterpolo reprezentacija mučila se samo u drugoj četvrtini osmine finala takmičenja u Hrvatskoj.
pre 58 minuta 10: 10
Italijani večeras u poslednjoj utakmici prvog dana SP igraju sa Rumunijom, dok je duel sa Srbiom zakazan za ponedeljak 14. jul.
pre 3 sata 08: 05
Sledeću utakmicu "barakude" će igrati u ponedeljak, 14. jula od 11.35 protiv Crne Gore.
pre 3 sata 07: 59
Srbija je poslednje zlato na Svetskom prvenstvu osvojila 2015. godine, kada je u finalu pobedila Hrvatsku. Zatim je upala u manju krizum, ali je sve došlo na svoje mesto na OI u Parizu.
pre 5 sati 05: 40
Sledeću utakmicu Srbija igra derbi sa Italijom u ponedeljak u 14.45 časova.
Ostavite komentar