Uspeh srpske plivačice na EP u Rumuniji: Katarina Milutinović obezbedila dva polufinala

Izvor: Tanjug

07.12.2023 11:18
plivanje MN Press
plivanje

Srpska plivačica, Katarina Milutinović plasirala se u polufinala trka na 100 metara slobodnim stilom i 50 metara leđno na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u rumunskom Otopeniju.

Mlada plivačica je zauzela 16. mesto u kvalifikacionoj trci na 100 metara slobodnim stilom, pošto je ostvarila rezultat od 54,05 sekundi.

Najbolje u kvalifikacijama bile su britanske plivačice Ana Hopkin sa vremenom 51,79 sekundi i Freja Anderson sa vremenom 52,60 sekundi.

Srpska plivačica, Nina Stanisavljević nije uspela da se plasira u polufinale, pošto je zauzela 32. mesto u pomenutoj trci sa rezultatom 55,36 sekundi, pa će se u borbi za finale, koja je na programu u 17:30 časova od srpskih predstavnica naći samo Katarina Milutinović.

U kvalifikacionoj trci na 50 metara leđno Katarina Milutinović zauzela je 14. mesto, sa vremenom 27,63 sekundi i tako obezbedila mesto u polufinalu. U istoj disciplini Nina Stanisavljević je zauzela 23. mesto sa vremenom 28,16 sekundi, što nije bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Na 100 metara leđno uspeha nije imao ni srpski plivač Nikola Aćin, pošto je do cilja stigao za 52,46 sekundi, što je bilo dovoljno za 21. mesto.