pre 8 minuta 08: 30
(UŽIVO) Svetsko prvenstvo 2026: "Srpski zet" doneo istorijski bod Kurasau, Japanci "počistili" Tunis
Sva dešavanja iz SAD, Kanade i Meksika možete pratiti u našem LIVE blogu.
Košarkaški savez Srbije
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije briljirala je od početka Evropskog prvenstva u Nišu, za igrače od 18 godina i mlađe, ali ono pravo počinje tek večerašnjim polufinalnim okršajem sa Nemačkom (20.30).
Ne samo zbog toga što "orlići" žare i pale pred domaćom publikom, a poslednje informacije sa juga Srbije kažu da će tribine biti ispunjene do poslednjeg mesta protiv "pancera", već zato što su turnir počeli kao bronzana selekcija sa prošlogodišnjeg EP u Izmiru i što ih na to obavezuje slavna tradicija u ovom košarkaškom uzrastu, jer su neke prošle generacije skupile čak osam medalja u samostalnoj eri naše države, od toga čak četiri zlatne.
Najzad, ne i najmanje važno, sastav selektiran od strane Nenada Stefanovića ima veliki i priznat potencijal. Što timski što individualni, kako u ofanzivi tako i u defanzivnom segmentu igre.
"Prvi cilj smo ostvarili, jer smo ostali u borbi za medalje. Idemo korak po korak", rekao je između ostalog ponosni strateg srpskog tima, Stefanović, posle trijumfa nad Izraelom, u kom su "orlići" imali neverovatnih 44 skoka.
Nemci, međutim, nisu nikako rival za potcenjivanje. Bez obzira što nikada nisu stizali do pobedničkog postolja u istoriji dosadašnjih nastupa na U18 i što su ih Marković, Mišić, Topić i ostali dobili u obe prijateljske utakmice ovog leta.
"Te utakmice ne mogu biti pravi pokazatelj snaga, pogotovo što su ih oni igrali bez svog prvog plejmejkera, dok je nama igrao prvi centar. Odličan su tim, jaki na svim pozicijama... Dobro smo ih analizirali", oprezan je Stefanović.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
07.06.2026 22: 59
Bezbednosna situacija u zemlji nije na željenom nivou.
29.05.2026 07: 41
Nakon Kupa Radivoja Koraća, u Nišu će se odlučivati i o drugom trofeju srpske klupske košarke.
22.05.2026 19: 26
Zadovoljstvo nije mgao da sakrije, ali...
20.05.2026 14: 41
Srpska prestonica je spremna za novi spektakl.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 6h
pre 9 sati 23: 00
Tim iz Podgorice sklapa tim za novu sezonu
pre 10 sati 21: 59
Tim Pedra Martineza odigrao simultansku pred domaćom publikom u drugom meču finalne serije
pre 12 sati 20: 26
Dolazak španskog stručnjaka Ibon Navara u Beograd i srdačan doček od strane tim menadžera Nebojše Ilića potvrđuju da je na Malom Kalemegdanu otvoreno novo poglavlje.
pre 14 sati 18: 16
Kanadski centar Kem Birč potvrdio je da napušta redove Fenerbahčea nakon dve uspešne sezone u Istanbulu
Ostavite komentar