Vesti iz košarke

29.08.2023 14:59
I Australija u drugoj rundi Svetskog prvenstva: Japanci nisu imali šansu protiv "kengura" Tanjug/AP Photo

Najbolji košarkaši Australije morali su da idu na sve ili ništa protiv Japana, jer im je treće kolo bila zadnja prilika zaizlazak iz grupe E u sledeću rundu Svetskog prvenstva, a kako su igrom ispratili rezultatski imperativ uspeli su da preteknu jednog od domaćina Mundobasketa u borbi za prva dva mesta - 109:89.

"Kenguri" su se već do kraja prvog poluvremena odlepili toliko da, ionako slabija, azijska selekcija nije imala prostora da im stane na "rep". Favorit je diktirao ritam, prednjačio u odbrani i "plesao" u napadu, ne dozvoljavajući da u konačnom zbiru plati skupu cenu poraza od "osvajača" grupe Nemačke.

Tome su najviše kumovali mladi Džoš Gidi, sa 26 poena, 11 asistencija i pet skokova. Ispratio ga je Ksaveijer Kuks sa 24 poena za 23 minuta, dok su Džoš Grin (15), Nik Kej (13) i Peti Mils (11) bili dvocifreni ali manje efikasni.

Na drugoj strani je briljirao Hokinson, sa 33 poena i 7 skokova, Juta Vatanabe je dao 24 poena, a Togaši dodao još 14.