Zadar pretio 10 minuta, Budućnost povela u četvrtfinalu plej-ofa ABA lige

13.04.2024 21:00
Jogi Ferel je bio najbolji igrač meča MN Press
Jogi Ferel je bio najbolji igrač meča

Košarkaši Budućnosti poveli su protiv Zadra 1:0 u četvrtfinalu plej-ofa AdmrialBet ABA lige pobedivši u Podgorici 100:69 (23:24, 19:12, 34:15, 24:18). Gosti iz Zadra pretili su samo 10 minuta, dobili su prvu četvrtinu na krilima Ramljaka i Drežnjaka, a zatim su stali i bez očekivanog učinka najboljeg igrača Luke Božića doživeli ubedljiv poraz.

Nestvarno deluje podatak da je MVP ABA lige Luka Božić za 34 minuta postigao dva poena (šut 1/6), prvi na pet minuta pre kraja meča, a imao je za njega skromna tri skoka i šest asistencija!

Treba reći da je Jogi Ferel sa dve trojke i uz seriju od 8:0, doneo Budućnosti prednost od 36:31 i od sredine te druge četvrtine na terenu se za sve pitao domaćin, pa je pred poslednju deonicu ušao sa maksimalnih 25 poena prednosti (76:51). Domaćin je igrao relaksirano, uvećavao prednost i na "plus 32", razigrao je gotovo sve igrače i zasluženo napravio prvi korak ka plasmanu u polufinale.

Jogi Ferel je bio najefikasniji sa 17 poena (5/6 za tri), Tanasković je dodao 15, Mekgi 12, Kamenjaš 10... Kod Zadra Ramljak je postigao 14, Drežnjak i Mazalin su ubacili po 13 poena, Žganec 11...