ABA liga

24.11.2023 22:07
Igokea posle preokreta i produžetka pobedila Zadar: Spektakularna serija Mudija rešila pobednika ABA liga/Igokea/Marija Vuruna

Igokea je na svom parketu u Laktašima posle drame i produžetka pobedila Zadar  100:94 - 83:83 (19:25, 17:27, 27:17, 20:14, 17:11) u devetom kolu AdmiralBet ABA lige. Gosti su dominirali u provk poluvremenu, imali su 16 poena prednosti, da bi domaćin posle velikog preokreta uspeo da dođe do produžetaka i zahvaljujući sjajnom Stefanu Mudiju, koji je postigao 13 koševa u produžetku, stigao do pobede.

Zadar je vrlo dobro odigrao prvo poluvreme, imali su 50 odsto šuta za tri poena (7/14), dominirali su i pod obučevima (19/10 skokovi), pa su na odm or otišli sa lepom prednošću 52:26. Dario Drežnjak je postigao tri trojke (11 poena), Ramljak jednu manje (10), a Luka Božić je ubacio 10 poena uz čak osam skokova i pet asistencija.

Igokea je imala slab šut generalno (42,4 odsto), ubacili su pet trojki iz 18 pokušaja, Nikola Tanasković i Mario Nakić su bili raspoloženiji od ostatka tima.

Slika se apslutno izmenila u trećoj deonici, Igokea za samo šest minuta istopila prednost gostiju i pogotkom Nakića povela 61:59! Ipak, gosti su trojkom Drežnjaka uz zvuk sirene u poslednju deonicu ušli sa prednošću od 69:63.

Posle rezultatske klackalice, Zadar je bio bliži trijumfu, dva minuta pre kraja imao je prednost 83:78, ali Jeremić pogodio trojku za 83:83 na 15 sekundi pre kraja. Luka Božić je imao poslednji napad za goste, ali je promašio šut za tri poena, pa je meč ušao u produžetak.

A, u dodatnih pet minuta, odličnu rolu odigrao je Mudi, sa uvodnih 11 poena (tri dalekometne trojke) doneo je Igokei prednost 94:87 i trasirao put ka velikoj pobedi.

Stefan Mudi (24, 6/10 za tri, 4 ukr. lopte) i Marko Jeremić (19) bili su najefikasniji kod Igokee, dok je Luka Božić sa 28 poena, 12 skokova i šest asistencija bio lider gostiju iz Zadra.