ABA liga

Božić se ispromašivao, ali Zadar ipak slavio: Poraz Splita u "derbiju Dalmacije"

01.03.2024 20:48
Košarkaši Zadra i Splita KK Zadar/Zvonko Kucelin
Košarkaši Zadra i Splita

Bez većih problema košarkaši Zadra opravdali su ulogu favorita protiv Splita na svom terenu, gde su na startu 21. kola AdmiralBet ABA lige slavili rezultatom - 77:61 (25:19, 19:12, 19:9, 14:21).

Iako je Luka Božić možda odigrao šuterski ispod svog nivoa (6p, 2/10 šut iz igre), ekipa iz Zadra imala je dovoljno kvaliteta da i sa "pola gasa" nadigra Splićane, koji su rezultatski večeras parirali samo u poslednjoj četvrtini.

Uzde domaćeg tima preuzeli su Lovro Mazalin (21p) i Marko Ramljak (16p). Loše šutersko veče Božić je nadomestio asistencijama (9), a prelomni trenutak utakmice dogodio se u finišu poluvremena, kada je Zadar napravio 10:0 seriju.

Sa rezultatom 44:31 se otišlo na odmor, da bi se pobednik već mogao nazirati u finišu treće četvrtine kada je na semaforu pisalo 63:37 u korist Zadrana.

Do kraja utakmice Splićani su pokazali nešto bolju sliku na parketu, delom pošto je i trener Zadrana odlučio da izbaci nosioce igre, ali je razlika bila prevelika za iznenađenje.

Zadar je zabeležio 12. pobedu u sezoni, dok je Split upisao 12. poraz - drugi uzastopni protiv večerašnjeg rivala.