Zadar slavio u hrvatskom derbiju: Istorijski "tripl-dabl" Luke Božića

17.11.2023 20:53
Hrvatski košarkaš Luka Božić na meču sa Splitom Twitter/ABA liga
Hrvatski košarkaš Luka Božić na meču sa Splitom

Košarkaši Zadra su upisali novu pobedu nakon trijumfa nad Splitom na "Gripama" 82:75 (16:14, 19:28, 25:14, 22:19) na otvaranju osmog kola AdmiralBet ABA lige. Najzaslužniji za to je bio Luka Božić koji je zabeležio "tripl-dabl"!

Meč je počeo u nešto sporijem poenterskom ritmu i gosti su imali prednost nakon 10 minuta. Ipak, sjajna druga četvrtina je usledila za Split u kojoj je ubacio 28 poena i na poluvreme otišao sa "plus 7".

Zadrani su na to imali najbolji mogući odgovor. Treću četvrtinu su dobili 25:14 i tako u poslednji period ušli sa prednošću od četiri poena. Domaća ekipa je pokušavala da sustigne protivnika, ali niko nije bio dovoljno napadački raspoložen kako bi parirao sjajnom Luki Božiću.

Upravo je hrvatski košarkaš bio najbolji na meču sa 26 poenom, 14 skokova i 10 asistencija! Ovo je bila četvrta pobeda Zadra, dok je Split ostao na samo jednom trijumfu u ABA ligi.