I Zvezda ubedljiva u ABA ligi: Težak poraz umornih Zadrana u Beogradu

11.02.2024 20:39
Košarkaši Crvene zvezde i Zadra MN Press
Košarkaši Crvene zvezde i Zadra

Poput Partizana i košarkaši Crvene zvezde napravili su lepu uvertiru pred start Kupa Radivoja Koraća - savladali su danas Zadar na svom terenu u 20. kolu AdmiralBet ABA lige. I to ubedljivim rezultatom 93:54 (31:12, 22:10, 20:18, 20:14).

Kao i što sam rezultat govori, pitanje pobednika se danas nije postavljalo. Kapitalnu prednost igrači Janisa Sferopulosa stekli su već u uvodnoj četvrtini (31:12). Na krilima sjajnih procenata šuta za tri poena (53 odsto), na odmor su otišli rezultatom 53:22. Da bi u nastavku grčki stručnjak "promešao karte" i šansu dao igračima sa manjom minutažom.

Zadar je danas bio potpuno inferioran u Beogradu. Osim Luke Božića, koji je postigao 16 poena, što je takođe učinak ispod njegovog renomea, gotovo je cela prva petorka hrvatskog tima podbacila. Većinu toga se može prepisati kvalitetu Beograđana i njihovoj defanzivi, ali i činjenici da je Zadar imao jako gust raspored protekle nedelje. Što je, između ostalog, uticalo i na krajnji rezultat.

Zvezda je tako nakon tri uzastopna poraza u svim takmičenjima, uspela da zabeleži 17. pobedu u ABA ligi, čime se učvrstila na liderskoj poziciji ispred Budućnosti, koja ima učinak 15-5, dok je Zadar ostao na šestom mestu tabele sa skorom 11-9.

Sada predstoji pauza u regionalnom takmičenju zbog Kupa Radivoja Koraća, koji startuje u sredu. Zvezda će na startu takmičenja u Nišu igrati protiv FMP-a 14. februara, dok je, podsetimo, eventualni derbi sa Partizanom moguć tek u finalu.