Zadrani rutinski do trijumfa: Igokea poražena u dvorani "Krešimir Ćosić"

07.03.2024 19:43
Košarkaš Zadra, Luka Božić AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin
Košarkaš Zadra, Luka Božić

Košarkašaki Zadra su savladali Igokeu 74:59 (17:10, 16:13, 14:16, 30:19) na otvajaranju 22. kola AdmiralBet ABA lige. Domaćin je vodio gotovo svih 40 minuta i bez većih problema upisao 13. pobedu u regionalnom takmičenju.

Nakon uvodne trojke gostiju, domaćin je serijom 6:0 prešao u vođstvo koje je održavao do samog kraja utakmice. Zadrani nisu briljarili u napadu, ali je ekipa iz Laktaša zabeležila čak 10 izgubljenih lopti do poluvremena. Upravo je tako i 10 poena zaostatka nakon 20 minuta igre.

Igoeka je uspela u trećoj četvrtini da se vrati u utakmicu i priđe na samo -4, ali je usledila serija domaćina zahvaljujući kojoj je ponovo razlika između dva tima bila dvocifrena (+11). Do kraja utakmice je Zadar bez većih problema održavao vođstvo i stigao do 13. trijumfa u ABA ligi.

U pobedničkoj ekipi je najefikasniji bio Karlo Žganec sa 21 poenom, dok je Luka Božić dodao 19. Sa druge strane u timu iz Laktaša se istakao Nikola Marić sa 15 poena, a Goran Filipović je postigao 13.