ABA liga

Trijumf Igokee u Zadru: Sigurna ruka Nikole Tanaskovića

24.03.2023 21:30
Trijumf Igokee u Zadru: Sigurna ruka Nikole Tanaskovića MN Press

Košarkaši Igokee nakon dramatične završnice slavili su u Zadru rezultatom 68:67 (21:22, 20:16, 14:13, 13:16) u 23. kolu Admiral bet ABA lige.

Pobedu ekipi iz Laktaša doneo je šest sekundi pre kraja Nikol Tanasković iz slobodnih bacanja. Krilni centar gostiju pogodio je dva šuta sa linije penala za vođstvo svog tima. Najbolji igrač Zadrana pokušao je trojkom u poslednjim momentima meča da preokrene situaciju ali je bio neprecizan.

Čitav meč protekao je u rezultatskoj klackalici, a u jednom momnetui je čak i bio prekinut. Krajem druge četvrtine, trener domaćih Danijel Jusup bio je iz publike pogođen upaljačem u glavu.

U 5. minutu treće deonice gosti su steklui 11 poena prednosti (51:40), međutim, koševima Daria Drežnjaka i Karla Žganeca Zadar se približio na 53:51. U poslednjih deset minuta igralo se na jedan posed, a gosti su bili prisebniji u finišu i upisali trijumf.

Najefikasniji kod Igoeke bio je Nikola Tansković sa 23 poena i deset skokova, dok je Nenad Nerandžić zabeležio 12 poena i šest skoova. U ekipi Zadra Mario Božić je pored 18 poena, zabaležio osam skova i devet asistencija.