Minimalac Bajerna: Gereiro smanjio zaostatak za Bajerom na četiri boda

24.01.2024 22:48
Minimalac Bajerna: Gereiro smanjio zaostatak za Bajerom na četiri boda Tanjug/Sven Hoppe/dpa via AP

Poraz od Verdera, pa jedna medijska hajka na trenera Tomasa Tuhela kome su prognozirali otkaz možda već večeras, nisu se rezultatski odrazili na igrače Bajerna koji su pobedili Union Berlin 1:0 (0:0), u odloženom meču 13. kola Bundeslige  i smanjili zaostatak za Bajer Leverkuzenom na četiri boda.

Bavarci su dominirali tokom celog meča, promašili su mnogo prilika, uputili su 24 udarca ka golu, a pogodio je samo levi bek Rafael Gereiro koji je u 46. minutu poslao loptu pod prečku posle odbitka.

U drugom poluvremenu je za Bajern zaigrao novajlija Erik Dajer, Hariju Kejnu je bio poništen čpogodak u 55. minutu, a posle prilike Rusilona da izjednači crveni karton je dobio trener Berlinaca Nenad Bjelica. Golman Uniona Frederik Ronov bio je prvo ime meča.