Bajern slavio u derbiju kola Bundeslige: Union Berlin pao u Bavariji

26.02.2023 19:50
Bajern slavio u derbiju kola Bundeslige: Union Berlin pao u Bavariji Tanjug/AP Photo/Alexandra Beier

Bajern Minhen je u 22. kolu nemačke Bundeslige trijumfovao nad Union Berlinom 3:0 (3:0) i na taj način zauzeo prvo mesto na tabeli, koje trenutno deli sa Borusijom Dortmund, pošto oba tima sada imaju jednak broj bodova (46), ali su Bavarci napravili bolju gol razliku.

Derbi kola nemačkog šampionata je zapravo odlučen već nakon prvih 45 minuta, koliko je Bajernu bilo potrebno da reši pitanje pobednika.

Prvi gol postigao je Erik Maksim Čupo-Moting posle asistencije Kingslija Komana u 31. minutu. Asistent kod prvog gola je kod drugog bio strelac. Igrao se 40. minut kada je Tomas Miler proigrao brzonogog Franzuca, a ovaj pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je talentovani Džamal Musijala u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, posle pasa Tomasa Milera.

U drugom poluvremenu su Bavarci bili još dominantniji nego u prvom, ali nisu uspeli da postignu gol. Jedina stvar koja može da zabrine Julijana Nagelsmana jeste povreda Josipa Stanišića, koga je na terenu zamenio Žoao Kanselo.

U narednom kolu Bajern će gostovati Štutgartu, nakon čega ga očekuje revanš meč Lige šampiona protiv Pari sen Žermena.