
pre 1 minut 18: 37
Milan i Jović u maju opet za stolom: Klub može samo da aktivira produžetak saradnje
Srpski napadač i roso-neri imaju opciju produžetka saradnje zaključene još 2023. godine.
Partizan je pao u Sremskoj Mitrovici na penal ruletu, pa Radnički na svom terenu želi danas da pokuša da sruši i Crvenu zvezdu (15.00, TV Arena Premium 1). Crveno-beli sa druge strane brane trofej u ovom takmičenju i ne potcenjuju člana Mozzart bet Prve lige Srbije.
Radnički se pred duel sa šampionom Srbije nalazi u sličnoj situaciji kao i minule jeseni kada su "crno-beli" dolazili u Mitrovicu. Tada nisu bili u dobroj formi, ali su bljenuli u samoj završnici kada su stigli do izjendačenja u nadoknadi, a zatim su na penal ruletu imali junaka u golmanu Mihailu Dragićeviću. Taj trijumf podigao je ekipu koja je zeređala sa pobedama.
Poznato pet četvrtfinalista
U Četvrtfinale Kupa Srbije još u novembru su se plasirali Radnik iz Surdulice, TSC, Radnički Niš, Novi Pazar i Vojvodina.
Danas će biti poznata i preostala tri učesnika završnice Kupa Srbije.
Mitrovčani nisu ovog proleća u najboljoj formi, posle poraza i tri remija smenjen je trener Dejan Nikolić. Nadaju se da bi uspeh protiv Zvezde mogao ponovo da ih vrati u pozitivan rezultatski niz.
Zvezda ne igra kako bi to želeli trener, uprava i navijači, ali niže pobede i nalazi se na pet pobeda do odbrane titule. Ali, danas na "Promenadi" znaju da ih ne čeka laka šetnja, već će pri ovom vremenu i nešto težem terenu morati da se pomuče da prođu u četvrtfinale. Trener Miloš Milojević na ovom meču neće imati golgetera Aleksandra Pešića.
Radnički SM - Crvena zvezda 1:3 (1:1)
Stadion: Promenada.
Sudija: Pavle Ilić.
Strelci: K. Đorđević u 38. iz penala za Radnički SM, a Ivanić u 43, Rakonjac u 56. i Kangva u 64. minutu za Crvenu zvezdu.
RADNIČKI SM: Ostojić - Ilić, Ignjatović (od 67. Milicanović), Spasojević, Protić (od 75. Miodragović) - Ivić, Gajić - Petrović (od 67. Stevanović), Čarapić, S. Ilić (od 57. M. Ilić) - Đorđević (od 67. V. Petrović).
CRVENA ZVEZDA: Borjan (od 73. Vasiljević) - Vigo, Eraković, Leković, Rodić (od 46. Azarov) - Mijailović (od 46. Kangva), Kanga - Bukari, Katai (od 69. S. Mitrović), Ivanić (od 57. Mijatović) - Rakonjac.
Kraj meča osmine finala Kupa Srbije. Crvena zvezda je pobedila 3:1 (1:1) i plasirala se u četvrtfinale. Domaćin je poveo golom Đorđevića, ali su gosti preko Ivanića, rakonjca i Kangve stigli do prekreta i nastavili da brane trofej.
Napad je najbolja odbrana smatrali su igrači Crvene zvezde, pa su i posle trećeg gola nastavili da napadaju. Imali su nekoliko dorbih napada koje nisu krunisali golom, ali na ovaj način su ostavili golmana Vasiljevića da kisne. Doduše, Petrović je imao solidnu priliku sa domaćina iz kontre, međutim, promnašio je sa 14 metara.
Crveno-beli kontrolišu meč, trener Milojević je čak igveo i golmana Milana Borjana pa će gol do kraja braniti Vasiljević.
Kingi Kangva uvećava prednost Crvene zvezde, ali ceo posao je završio Azarov. Gruzijski bek je sjajno rpošao po levoj strani, poslao povratnu loptu do Kangve kome je ostao lakši deo posla sa osam metara.
Mogla je Zvezda do trećeg gola, Osman Bukari je izbio sam pred Ostojića i šutirao pored gola. Mogao je da asistira Kangi koji je bio u daleko boljoj situaciji i imao praznu mrežu.
Totalna ofanziva isplatila se Crvenoj zvezdi u 56. minutu. Dugu akciju je Bukari završio sjajnim centaršutem na visinu peterca odakle je Marko Rakonjac glavom poslao loptu u mrežu.
Katai je servirao veliku priliku Kingsiju Kangvi, ali je izostala završnica. Rezervista crveno-belih loše je zahvatio loptu sa 11 metara i poslao ju je pored gola.
Nastavljen je meč osmine finala Kupa Srbije. Trener Crvene zvezde napravio je dve izmene, Azarov i Kangva su na terenu umesto Rodića i Mijailovića.
Kraj prvog dela, Zvezda je napadala od početka meča, Radnički je poveo iz prve šanse i penala, ali je Ivanić izjednačio.
Samo pet minuta radovali su se navijači Mitrovčana, ali je Mirko Ivanić izjednačio rezultat. Ofanzivac Crvene zvezde uputio je šut-centaršut ka Aleksandru Kataiju koji je samo zbunio golmana Ostojića, a lopta je završila u mreži.
Penal je izveo Krsta Đorđević i uspeo je da nadmudri Milana Borjana. Dva puta su domaćini stigli do gola Zvezde i poveli su.
Posle kornera Radnički je dobio penal. Lopta je pogodila Srđana Mijailovića u ruku i sudija nije imao mnogo dileme.
Druga velika prilika za Zvezdu. Kanga je poslao dobru loptu Kataiju koji je šutiroa sa desetak metara, Ostojiću je lopta prošla ispod ruke, ali je Ignjatović stigao da je izbaci pre nego što je stigla do gol crte.
Crveno-beli opsedaju gol Miloša Ostojića, ali za sada ne uspevaju i da ga ugroze. Domaćin se odlično brani u dva bloka. Pitanje je koliko će izdržati ovako.
Zvezda je posle kornera imala možda i najizgledniju priliku do sada. Rakonjac je promašio loptu glavom na prvoj stativi, ali Ivanić je sa nekoliko metara šutirao preko prečke.
Prvih desetak minuta protekao je u inicijativi crveno-belih koji su su se našli u dva navrata u solidnim pozicijama za udarac, ali su i Vigo i Katai bili izblokirani. Domaćini se za sada brane.
Simpatična situacija na terenu. Sudija je morao da prekine akciju domaćina jer je na teren ušao "nezvani gost" - jedan pas. Malo se zbunio kada je stigao do centra, ali ga je sa terena izneo defanzivac Crvene zvezde Strahinja Eraković.
Počeo je meč u Sremskoj Mitrovici. Teren je solidno poripremljen uprkos što kiša pada već dva sata. Stadion je uprkos lošijim vremenskim uslovima ispunjen do poslednjeg mesta. Ulaznice su bile rasprodate pre dva dana.
Radnički iz Sremske Mitrovice je pre tri dana otpustio trenera Dejana Nikolića i pred duel sa Crvenom zvezdom imenovao Darka Tešovića za novog šefa stručnog štaba. Nekadašnji fudbaler Partizana će danas debitovati na klupi, a zanimljivo je da se u karijeri već jednom našao u sličnoj situaciji pred kup meč sa Crvenom zvezdom. Pre četiri godine je preuzeo Mačvu iz Šapca neposredno pre duela sa crveno-belima.
Trener Crvene zvezde Miloš Milojević neće moći danas da računa na golgetera Aleksandra Peišića, pa je ulogu startera dobio Marko Rakonjac. Uz to, odlučio se da igra sa mladim štoperskim tandemom Eraković-Leković, dok je Dragović na klupi.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
15.03.2023 16: 54
Crvena zvezda pobedila je Radnički u Sremskoj Mitrovici 3:1 (1:1) i plasirala se u četrtfinale Kupa Srbije.
13.03.2023 12: 43
Dejan Nikolić posle 15 meseci rada nije više trener Radničkog iz Sremske Mitrovice.
02.04.2025 21: 24
Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Novi Pazar 2:1 (2:1) u čevrtfinalu Kupa Srbije i tako se plasirali među četiri najbolje ekipe nacionalnog kupa.
02.04.2025 20: 57
Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Novi Pazar 2:1 (2:1) u čevrtfinalu Kupa Srbije i tako se plasirali među četiri najbolje ekipe nacionalnog kupa.
pre 2 minuta 18: 37
Srpski napadač i roso-neri imaju opciju produžetka saradnje zaključene još 2023. godine.
pre 1 sat 17: 02
Trener Partizana zna koliko je težak i zahtevan rival tim iz Kragujevca.
pre 2 sata 15: 50
Navijači Valjadolida još jednom su samo godiu dana gledali svoj klub u najjačem rangu španskog fudbala, budući da je nakon novog poraza, ovoga puta od Betisa, ovaj tim definitivno izgubio sve šanse da i naredne sezone nastupa u La Ligi.
pre 4 sata 14: 35
Finale Kupa Kralja je na pomolu, a dan pred novo izdanje "El Klasika" sudije su održale tradicionalnu pres konferenciju koja je imala dosta neočekivan obrt.
Ostavite komentar