Istorijska pobeda: Fudbalerke Srbije slavile potiv Ukrajine u Ligi nacija

22.09.2023 17:24
Istorijska pobeda: Fudbalerke Srbije slavile potiv Ukrajine u Ligi nacija MN Press

Najbolje fudbalerke Srbije pobedom nad selekcijom Ukrajine započele su prvo učešće u Ligi nacija, a naredni meč u grupi B će odigrati 26. septembra, kada u Staroj Pazovi dočekuju Grčku – 2:1 (0:1).

Igračice selektora Dragiše Zečevića sve vrme su bile bolji rival, diktirale su tempo na terenu, ali se na petnaestominutni odmor otišlo sa prednošću, uslovno rečeno, domaćeg sastava, budući da je meč igran u Poljkoj, a ne u Ukrajini.

Do toga se došlo nakon velike greške odbrane Srbije koju je spretno iskoristila Olha Ovdijčuk i savladala Milicu Kostić.

Meutim, u drugom poluvremenu igračice Srbije su zaigrale mnogo ozbljnije i konkretnije, a glavna pokretačka snaga ekipe bila je Jelena Čanković koja je bila tvorac preokreta pogotkom i asistencijom.

Najpre je u 64. minutu maestralno izvela slobodan udarac i smestila loptu u donji levi ugao gola Ukrajinki, da bi u 80. sjajno izveka korner, najviša u skoku je bila Nevena Damjanović i postavila konačan rezultat ovog susreta.