14.03.2023 22:59
(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Siti "pregazio" Lajpcig 7:0, Inter uz mnogo sreće sačuvao prednost iz prvog meča AP Photo/Frank Augstein

Mačester siti je više nego ubeljdivom pobedom nad RB Lajpcigom 7:0 (3:0) prošao u četvrtfinale Lige šampiona, kao i Inter koji je u revanšu sa Portom uspeo da održi mrežu netaknutom i zahvaljujući prednosti iz prvog meča u Milanu (1:0) takođe obezbedi plasman u narednu fazu.

Mančester siti - RB Lajpcig 7:0 (3:0)

/prva utakmica 1:1/

Stadion: Etihad

Sudija: Slavko Vinčić

Strelci: Haland u 22. (penal), 24, 47, 49. i 57. minutu, Gundogan u 49. minutu i De Brujne u 91. minutu

RB LAJPCIG: Blasvih - Henriks, Orban, Gvardiol, Raum - Haidara (od 63 Simakan), Lajmer, Kampl - Soboslaj, Forsberg (od 63. Poulsen - Verner (od 63. Silva)

MANČESTER SITI: Ederson - Stouns (od 63. Gomez), Dijas, Akanđi, Ake - Rodri (od 63. Filips), Gundogan (od 55. Foden), De Brujne - Silva, Haland (od 63 Alvarez), Griliš (od 55. Marez)

Porto - Inter 0:0

/prva utakmica 0:1/

Stadion: Dragao

Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

PORTO: Kosta - Pepe, Kardozo, Markano, Zaidu (od 85. Vendel) - Eustakio, Uribe (od 85. Namaso), Grujić, Galeno - Taremi, Evanilson

INTER: Onana - Aćerbi, Bastoni (od 74. De Fraj), Darmijan - Damfris, Barela (od 80. Brozović), Čalhanoglu, Mhitarijan, Dimarko (od 70. Dambrozio) - Džeko (od 70. Lukaku), Martinez

(UŽIVO) Osmina finala Lige šampiona - dan 7

14.03.2023. 22:58

KRAJ Porto - Inter 0:0

Inter je uz mnogo sreće uspeo da sačuva prednost iz prog meča (1:0) i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona.

14.03.2023. 22:55

95. minut: Velika drama u Portu, koliko samo sreće ima Inter

Pokušao je najpre Markano i već savladao Andrea Onanu, ali je Densel Damfriz uspeo da skine loptu sa gol linije. Potom, je stativu pogodio Mehdi Taremi, da bi na kraju srpski vezista, Marko Grujić, pogodio prečku. Veliki maler za Porto i ogromna sreća za Inter.

14.03.2023. 22:56

VIDEO Mančester siti - RB Lajpcig 7:0

14.03.2023. 22:48

91. minut: Gol! De Brujne se potpisao na pobedu

Belgijski vezista je u prvom minutu nadoknade prelepim udarcem sa 20 metara zatresao mrežu i postavio konačan rezultat - Mančester siti - RB Lajpcig 7:0.

14.03.2023. 22:43

83. minut: Galeno pokušao, Onana opet na pravom mestu

Porto na sve načine pokušava, ali nikako da stigne do ozbiljnije šanse. Bilo je dosta pokušaja sa distance od strane domaćih, ali nijedan udarac nije bio dovoljno dobar kako bi se ugrozio gol gostiju.

14.03.2023. 22:35

75. minut: Grujić umalo savladao Onanu

Srpski reprezentativac, Marko Grujić, imao je najbolju šansu za Porto u drugom poluvremenu. On je ispratio jedan odbitak i šutirao sa 16 metara, ali je Andre Onana bio dobro postavljen i uspeo je da odbrani.

14.03.2023. 22:21

63. minut: Haland napustio igru, ništa od novog rekorda

Erling Haland je za oko sat vremena provedenih na terenu uspeo da postigne pet pogodak i izjednači rekorde Lionela Mesija i Luiza Andrijana, koji su do večeras bila jedina dva fudbalera sa po pet golova na jednom meču Lige šampiona. Velika je verovatnoća da bi ih Norvežanin pretekao, ali je Pep Gvardiola odlučio da ga zameni i ubaci Hulijana Alvareza.

14.03.2023. 22:28

VIDEO Mančester siti - RB Lajpcig 6:0

14.03.2023. 22:15

58. minut: Gol! Haland peti put savladao Blasviha

Ko zna koje po redu loše izbacivanje Lajpciga nakon kornera, rezultovalo je petim golom Erlinga Halanda. Defanziva nemačkog tima je loptu uspela da izbaci samo do peterca, odakle je Norvežanin bez ikakvih problema slabijom, desnom nogom poslao loptu u gol.

14.03.2023. 22:20

VIDEO Mančester siti - RB Lajpcig 5:0

14.03.2023. 22:11

54. minut: Gol! Haland ne može da se zaustavi

Erling Haland je postigao i četvrti gol večeras, te je postavio rezultat na 5:0. Norvežanin se najbolje snašao u gužvi pred golom Lajpciga i levom nogom je "probušio" blok i zatresao mrežu.

14.03.2023. 22:00

VIDEO Mančester siti - RB Lajpcig 4:0

14.03.2023. 22:07

49. minut: Gol! U strelce se upisao i Gungodan

Samo četiri minuta po nastavku igre u drugom poluvremenu Ilkaj Gundogan je postavio rezultat na 4:0. Džek Griliš je uposlio iskusnog vezistu, koji se oslobodio čuvara i levom nogom poslao loptu u mrežu.

14.03.2023. 21:50

Poluvreme Porto - Inter 0:0

U prvih 45 minuta na "Dragau" nije bilo golova, ali su obe ekipe imale svoje šanse, ali ne preveliki broj. Porto je svoju najveću imao na startu posle šuta sa distance Mateuša Uribea, dok je Inter najozbiljnije pripretio preko Edina Džeka. Ipak, mreže su mirovale, što više ide na ruku italijanskom timu koji je u prvom meču na svom terenu slavio sa 1:0.

14.03.2023. 21:52

Poluvreme Mančester siti - RB Lajpcig 3:0

Mančester siti je već nakon prvih 45 minuta revanša obezbedio plasman u četvrtfinale Lige šampiona, pošto je na poluvreme otišao sa prednošću od tri gola. Sva tri idu na ime Erlinga Halanda, koji je uspeo da postavi dva nova rekorda. Naime, on je postao najmlađi fudbaler u istoriji koji je došao do 30. gola u Ligi šampiona, a ujedno i fudbaler kome je najmanje utakmice bilo potrebno do te cifre.

14.03.2023. 21:56

VIDEO Mančester siti 3:0

14.03.2023. 21:45

47. minut: Gol! Haland kompletirao het-trik u nadoknadi prvog poluvremena

Već možemo konstatovati da je jasno da Siti prolazi u četvrtfinale Lige šampiona, a Erling Haland je u drugom minutu nadoknade uspeo da kompletira svoj het-trik i tako postavi rezultat na 3:0. Ruben Dijaš je šutirao glavom, ali lopta nije prešla na gol liniju, pa ju je Norvežanin samo prebacio preko crte.

14.03.2023. 21:38

39. minut: Lukav slobodan udarac Sitija

Kevin de Brujne je vrlo pametno izveo faul sa nekih 30 metara, kada je bez čekanja da se protivnička odbrana postavi, uposlio Ilkaja Gundogana. Kapiten je šutirao, ali je pogodio golmana u telo.

14.03.2023. 21:34

34. minut: Odlična kontra Lajpciga, ali Ederson na mestu

Dominik Soboslai je došao do lopte nakon kornera Sitija i video je Konrada Lajmera kako utrčava u prostor, te mu je poslao dugu loptu. Ipak, sve je dobro pratio Ederson i uspešno intervenisao. U prvi mah se činilo da je golman napravio prekršaj, ali Slavko Vinčić je procenio da nije bilo faula.

14.03.2023. 21:31

31. minut: Umalo het-trik Halanda

Džek Griliš se na sjajan način oslobodio čuvara, a potom proigrao Erlinga Halanda, koji je stigao do lopte i šutirao iz prve, ali je golman Blasvih bio dobro postavljen.

14.03.2023. 21:35

VIDEO Mančester siti - RB Lajpcig 2:0

14.03.2023. 21:24

24. minut: Gol! Drugi gol Halanda za manje od dva minuta

Siti je 19 sekundi od polaska sa centra došao do drugog gola protiv Lajpciga. Kevin de Brujne je fantastično šutirao sa 20 metara i pogodio prečku, a na odbitak je natrčao Haland i pogodio za 2:0.

14.03.2023. 21:22

22. minut: Džeko zapretio u Portu

Inter je imao kontru tri na dva, koju je pokušao da završi Edin Džeko. Bosanski centarfor je levom nogom šutirao, ali je golman Diogo Košta odlično reagovao.

14.03.2023. 21:30

VIDEO Mančester siti - RB Lajpcig 1:0

14.03.2023. 21:21

22. minut: Gol! Haland pogađa za vođstvo Sitija

Erling Haland je odlično iskoristio jedanaesterac, rutinski je poslao loptu u mrežu i doveo svoj tim u vođstvo.

14.03.2023. 21:20

20. minut: Penal za Mančester siti

Benjamin Henriks je igrao rukom prilikom kornera Mančester sitija i na taj način omeo Rodrija da dođe do lopte. Sudija Slavko Vinčić je nakon gledanja snimka dosudio najstrožu kaznu domaćinu.

14.03.2023. 21:18

18. minut: Dosta sreće za Lajpcig

Džek Griliš je centrirao iz kornera, a najbolji u skoku bio je Rodri, međutim, njegov šut je izblokiran i lopta je došla do Halanda. Norvežanin ju je loše primio, ali je uspeo da je ponovo vrati u peterac ka Akanđiju, koji je ponovo izblokiran.

14.03.2023. 21:10

11. minut: Haland pokazao strašnu brzinu, ali rezultat nepromenjen

Veliku šansu za Mančester siti imao je Erling Haland. Natan Ake je poslao dugu loptu, a brži od obojice štopera Lajpciga, Vilija Orbana i Joška Gvardiola, bio je norveški napadač, ali nije uspeo da savlada Janisa Blasviha.

14.03.2023. 21:03

3. minut: Gundogan prvi pripretio Lajpcigu

Kevin de Brujne je ubacio loptu pred gol gostiju, kada je Ilkaj Gundogan bio na pravom mestu, ali je šutirao daleko preko prečke.

14.03.2023. 21:02

3. minut: Prva šansa za Porto

Vezista Porta, Mateuš Uribe, uputio je prvi šut ka golu Intera. Natrčao je na odbitak i sa nekih 25 metara veoma snažno šutirao, ali je lopta završila malo pored leve stative.

14.03.2023. 21:00

1. minut: Obe utakmice počele

Startovali su mečevi i u Portu i u Mančesteru.

14.03.2023. 20:12

Inter slavio u Milanu sa 1:0

U prvom meču osmine finala Lige šampiona Inter je do minimalne pobede (1:0) protiv Porta stigao u 86. minutu pogotkom Romelua Lukakua.

14.03.2023. 20:10

Prvi meč u Lajpcigu završen 1:1

Lajpcig i Mančester siti odigrali su 1:1 (0:1) u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona i to u neobičnoj predstavi gde su gosti dominirali u prvom delu, imali prednost preko Mareza, da bi domaćin ostavio kožu "jagnjeta" na  odmoru, pretvorio se u "vuka" u nastavku i stigao do izjednačenja (Gvardiol), ali ne i do pobede.