• najnovije
UEFA Liga šampiona

22.02.2023 22:54
(KRAJ) Inter slavio minimalcem, Lajpcig i Siti remizirali: Lukaku koban po Porto, Gvardiol "rastužio" Gvardiolu AP Photo/Frank Augstein

Prvu rundu osmine finala Lige šampiona zatvorili su mečevi Red Bul Lajpcig - Mančester siti 1:1 (0:1) i Inter - Porto 1:0 (0:0)

RB Lajpcig - Mančester siti 1:1 (0:1)

Stadion: Red Bul Arena

Sudija: Serdard Gozibujuk

Strelci: Marez u 17. minutu, Gvardiol u 70. minutu

RB LAJPCIG: Blasvih - Klosterman (od 46. Henriks), Orban, Gvardiol, Halstenberg (od 89. Raum) - Šlager (od 82. Šlager), Lajmer - Soboslaj, Forsberg (od 66. Nkunku), Verner - Silva (od 82. Poulsen)

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Dijas, Akanđi, Ake - Rodri, Gundogan - Marez, Silva, Griliš - Haland

Aktuelni šampion Engleske će Lajpcigu gostovati u slabijem sastavu nego što je to inače slučaj, s obzirom na to da trener "građana", Pep Gvardiola na ovom meču neće moći da računa na povređene Kevina de Brujnea, Ajmerika Laporta i Džona Stonsa.

Ipak, Siti svakako jeste favorit, uprkos dobroj formi Lajpciga, koji na raspolaganju neće imati Abdua Dijaloa i Danija Olma.

Ova dva tima su se sastali dva puta i grupnoj fazi, kada je na "Etihadu" domaćin bio bolji sa 6:3, dok je na "Red Bul Areni" bilo 2:1 za domaće.

Inter - Porto 1:0 (0:0)

Stadion: Đuzepe Meaca

Sudija: Srđan Jovanović

Strelci: Lukaku u 86. minutu

Crveni karton: Otavio u 78. minutu

INTER: Onana - Ačerbi, Škrinijar (od 81. Damfris) , Bastoni - Darmijan, Barela, Čalhanoglu, Mhitarijan (od 76. Brozović), Dimarko (od 58 Gosens) - Džeko (od 58. Lukaku), Martinez

Porto: Kosta - Mario, Pepe, Markano, Zaidu - Otavio, Uribe, Grujić, Galeno (od 51. Evanilson) - Taremi, Pepe

Ova dva tima su se tokom istorije sastajali četiri puta u Ligi šampiona, odakle je Inter odneo dve pobede, Porto jednu uz jedan remi. Poslednji put su odmerili snage u novembru 2005. godine, kada je italijanski tim slavio sa 2:1.

I u ovom meču je domaćin favorit, pogotovo ako se uzme u obzir činjenica da Simone Inzagi nema kadrovskih problema, dok Serhio Konseisao na raspolaganju neće imati Evanilsona, Fabija Kardoza i Gabrijela Verona.

(UŽIVO) Osmina finala Lige šampiona - dan 4

22.02.2023. 22:54

KRAJ Inter - Porto 1:0 (0:0), RB Lajpcig - Mančester siti 1:1 (0:1)

Fudbaleri Intera su na svom stadionu došli do trijumfa nad Portom od 1:0. Čovek odluke bio je Romelu Lukaku koji je u 86. minutu pogodio za pobedu. Lajpcig se protiv Sitija domogao remija i aktivnog rezultata za revanš. Rijad Marez je u 27. minutu postigao vodeći pogodak za Siti, a izjednačenje domaćinu doneo je Joško Gvardiol u 70. minutu.

22.02.2023. 22:50

90. minut: Igraće se još četiri minuta u Milanu, u Lajpcigu još dva

U toku je sudijska nadoknada, Siti pokušava da dođe do trijumfa u završnici nad Lajpcigom, Inter čuva vođstvo protiv Porta.

22.02.2023. 23:00

VIDEO Inter - Porto 1:0

22.02.2023. 22:45

86. minut: Gol! Inter poveo sa 1:0 preko Lukakua

Belgijanac je nekoliko minuta pre isteka regularnog dela meča postigao vodeći pogodak poritv Porta. Nikolo Barela je uputio odličan centaršut sa desnog boka, a Romelu Lukaku je odlično skočio i šutirao glavom, ali je pogodio samo stativu. Međutim, lopta mu se odbila i on ju je bez problema poslao u mrežu.

22.02.2023. 22:48

VIDEO Srđan Jovanović isključio Otavija

22.02.2023. 22:37

78. minut: Porto ostaje sa desetoricom na terenu, crveni karton za Otavija

Ofanzivac portugalske ekipe je nagazio Hakana Čalhanoglua, koji je bio u trku i na taj način zaradio drugi žuti, a automatski i crveni karton. Porto će ostatak meča igrati sa igračem manje.

22.02.2023. 22:57

VIDEO RB Lajpcig - Mančester siti 1:1

22.02.2023. 22:29

70. minut. Gol! Lajpcig došao do izjednačenja

Joško Gvardiol je uspeo da nadvisi Rubena Dijaša, nakon centaršuta Konrada Lajmera i glavom zatrese mrežu gostiju. Zaslužio je Lajpcig ovo izjednačenje, s obzirom na to da je u drugom poluvremenu bio znatno opasniji rival.

22.02.2023. 22:27

68. minut: Siti zapretio preko Halanda

Norvežanin je uspeo da se izbori za poziciju i uputi udarac slabijom, desnom nogom, ali nije bio dovoljno precizan i rezultat je ostao nepromenjen.

22.02.2023. 22:21

63. minut: Nova prilika za Lajpcig

Andre Silva je probio po levoj strani i došao na nekoliko metara od gola, ali je bio isuviše iskosa, tako da nije uspeo kvalitetnije da pripreti. Takođe, imao je mogućnost da odigra nekom od saigrača, koji su mu zbog toga i zamerili.

22.02.2023. 22:16

57. minut: Andre onana "začarao" mrežu!

Golman Intera je za sada nepremostiva prepreka za fudbalere Porta. Najpre je pokušao Zaidu Sanusi, a potom Mehdi Taremi, ali je golman Kameruna oba puta besprekorno reagovao i otklonio opasnost.

22.02.2023. 22:14

55. Fantastična šansa za Lajpcig, ali Henriks neprecizan

Najbolju šansu na meču domaćin je imao na startu drugog poluvremena, kada je Dominik Soboslai uposlio rezervistu Bendžamina Henriksa. On je gađao donji desni ugao gostiju, ali je bio neprecizan i lopta je zaršila pored gola.

22.02.2023. 22:12

51. minut: Barela pokušao, ali nije imao sreće

Nikol Barela je iz veoma teške pozicije uputio šut ka golu Dioga Koste, ali je lopta završila malo pored desne stative, tako da se rezultat nije menjao.

22.02.2023. 22:02

46. minut: Bez izmena u Milanu, u Lajpcigu samo jedna

U ekipi RB Lajpciga je na poluvremenu u svlačionici ostao Lukas Klosterman, a zamenio ga je Bendžamin Henriks.

22.02.2023. 21:48

Poluvreme RB Lajpcig - Mančester siti 0:1, Inter - Porto 0:0

Siti je do vođstva došao preko Rijada Mareza u 27. minutu, dok je u Milanu prvo poluvreme proteklo bez golova.

22.02.2023. 21:47

47. minut: Rukometna odbrana Dioga Koste

Dimarko je fantastično centrirao ka Alesandru Bastoniju koji je pokušao glavom, ali je golman Porta, Diogo Kosta mestralno odbranio.

22.02.2023. 21:46

45. minut: Prvi šut Lajpciga ka golu Sitija

Timo Verner je na samom kraju prvog poluvremena uputio šut ka Edersonu, što je bio prvi pokušaj domaćih na protivničkoj polovini.

22.02.2023. 22:03

VIDEO Pokušaj Marka Grujića i odbrana Andrea Onane

22.02.2023. 21:37

37. minut: Prilika za Marka Grujića

Srpski reprezentativac, Marko Grujić, je imao šansu da postigne vodeći pogodak za Porto protiv Intera. Mehdi Taremi je petom proigrao Grujića, koji je dobro šutirao, ali je Andre Onana dobro reagovao i odbranio.

22.02.2023. 21:39

VIDEO RB Lajpcig - Mančester siti 0:1

22.02.2023. 21:26

27. minut: Gol! Rijad Marez pogađa za 1:0 protiv Lajpciga

Stefan Lajmer je napravio grešku na svojoj polovini, te je Džek Griliš poslao loptu ka Ilkaju Gundoganu, koji ju je propustio kroz noge i došla do Rijada Mareza, a on ju je rutinski poslao u gol.

22.02.2023. 21:17

17. minut: Siti pojačava pritisak, Lajpcig pod opsadom

Izabranici Pepa Gvardiole imaju potpunu kontrolu nad igrom i samo je pitanje vremena kada će doći u pravu šansu. Za sada smo videli samo bezazlene pokušaje Natana Akea i Rodrija.

22.02.2023. 21:12

10. minut: Nova šansa za Inter, u Lajpcigu još uvek bez prilika

Dimarko je sa levog boka centrirao ka Lautaru Martinezu, koji je dobro skočio, ali je šutirao daleko preko gola. Na meč u Lajpcigu još uvek nije bilo uzbuđenja, a dovoljno govori i podatak da smo u prvih 10 minuta videli svega dva faula.

22.02.2023. 21:01

1. minut: Mečevi u Milanu i Lajpcigu su počeli

Obe utakmice su startovale, prvu šansu stvorio je Inter preko Dimarka. Darmijan je probio po desnom boku pa odigrao za defanzivca na drugoj stativi, ali je on izblokiran.

22.02.2023. 20:48

Pozitivan skor Lajpciga protiv engleskih klubova

Red Bul Lajpcig je tri puta na svom stadionu igrao protiv timova iz Engleske i sva tri puta pobedio. Poslednji put su na "Red Bul Areni" savladali Mančester siti sa 2:1.