Minimalac Intera protiv Porta: Lukaku ušao sa klupe i rešio pobednika

Izvor: Arena sport

22.02.2023 22:55
Minimalac Intera protiv Porta: Lukaku ušao sa klupe i rešio pobednika Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

U prvom meču osmine finala Lige šampiona Inter je do minimalne pobede protiv Porta stigao u 86. minutu pogotkom Romelua Lukakua.

Centrirao je sa desne strane Nikolo Barela, Belgijanac je iz peterca šutirao glavom i pogodio stativu. Vratila mu se lopta koju je poslao u mrežu za 1:0.  U finišu meča, napadač domaćih je još jednom bio uz prilici, odbrana gostiju otklonila je opasnost.

Zrelije prilike imali su gosti, šutirali su iz povoljnih situacija Marko Grujić, Zaidu Sanusi i Mehdi Taremi, a golman domaćih andre Onana fantastičnim reakcijama sačuvao mrežu.

Inter je prvu šansu stvorio u 13. minutu, sa leve strane na drugu stativu oštar centaršut uputio je Federiko Dimarko, a Lautaro Martinez ciljao glavom preko gola.

Inter - Porto 1:0 (0:0)

Stadion: Đuzepe Meaca.
Sudija: Srđan Jovanović.
Strelac: Lukaku 86. minut.
Crveni karton: Otavio 78. minut.

INTER: Onana - Škrinjar (81. Damfris), Aćerbi, Dimarko (58. Gosens), Bastoni, Darmijan - Barela, Čalhanoglu, Mkhitarijan (72. Brozović) - Martinez, Džeko (58. Lukaku).

PORTO: Košta - Mario (90+2. Borhes), Pepe, Sanusi, Markano - Grujić, Pepe, Uribe, Galeno (od 51. Evanlison), Otavio - Taremi (83. Vendel).

Pet minuta kasnije Hakan Čakhanogklu je proverio budnost golmana Porta, loptu je primio isksosa na levoj strani, odlučio se na direktan udarac a Diogo Košta je izbacio u korner.

U 37. minutu sjajnu akciju izveli su fudbaleri Porta, Taremi je petom vratio loptu unazad na koju je natrčao Marko Grujić i snažno šutirao. Golman Onana kolenom je sprečio pogodak, a malo kasnije ušao u verbalni sukob sa saigračem Edinom Džekom.

U nadoknadi poluvremena Dimarko je iz prekida sa desne strane centrirao na prvu stativu, štoper Alesandro Bastoni dobro skočio i reagovao glavom, golman Kosta je ponovo sačuvao mrežu.

Na početku drugog dela golman Intera je u jednom napadu dva puta sjajno intervenisao. Najpre je iskosa sa leve strane šutirao Zaidu Sanusi, a potom na odbitak reagovao Mehdi Taremi, ali je Kamerunac bio nesavladiv.

U 71. minut kombinovali su "nerazuri" preko Brozovića, Čalhanoglua i Lukakua koji je proigrao na drugoj stativi Lautara Martineza, ali je Argentinac za koji centimetar ostao "kratak".

Trener Intera Simone Inzagi uveo je u 58. minutu Lukakua umesto Džeka koji je rešio pobednika.

Na meču u Milanu pravdu je delio srpski sudija Srđan Jovanović. U 78. minutu zbog drugog žutog kartona isključio je fudbalera Porta Otavija.