(KRAJ) Poraz Zvezde na Red Bul Areni: Lajpcig slavio 3:1

25.10.2023 22:39
(KRAJ) Poraz Zvezde na Red Bul Areni: Lajpcig slavio 3:1 Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Crvena zvezda izgubila je od Lajpciga 3:1 u 3. kolu grupe G Lige šampiona.

Srpski šampion na startu takmičenja izgubio je od Mančester sitija (1:3), da bi u drugom kolu remizirao sa Jang Bojsom (2:2) i to pogotkom Osmana Bukarija u samoj završnici meča. Sa druge strane, nemački predstavnik je bez većih problema savladao švajcarski tim (3:1), dok je u duelu sa "građanima" poražen istim rezultatom kao Crvena zvezda (3:1).

Lajpcig - Crvena zvezda 3:1 (1:0)

Lajpcig. Stadion. Red bul arena. Kapacitet: 44.300 gledalaca. Sudija: Hose Marija Sančes (Španija)

LAJPCIG: Blasvih, Henrihs, Simakan, Lukeba, Raum, Šlager, Kampl, Forsberg, Simons, Openda, Poulesn.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Điga, Dragović, Rodić, Mijailović, Stamenić, Hvan, Mitrović, Olajinka, Ivanić, Endiaje.

(UŽIVO) Lajpcig - Crvena zvezda

25.10.2023. 22:54

KRAJ UTAKMICE: Pobeda Lajpciga 3:1

Kraj utakmice na Red Bul Areni. Lajpcig je slavio 3:1.

25.10.2023. 22:53

85. MINUT: Nedeljković pogađa stativu

Velika prilika za Zvezdu.

Imao je šansu Nedeljković, lepo je šutirao, lopta je zakačila protivničkog igrača i završila na stativi nemačkog tima.

25.10.2023. 22:51

25.10.2023. 22:45

84. MINUT: Gooool Lajpcig vodi 3:1

Šteta...

Taman što se Zvezda oslobodila pritiska i počela da napada, Olmo je postigao treći gol za Lajpcig. Odlično je reagovao posle odbitka i prečke nemačkog tima. Glazer je već bio savladan, a Olmo je samo prosledio loptu u mrežu.

25.10.2023. 22:38

25.10.2023. 22:31

69. MINUT: GOOOL! Stamenić vraća nadu Zvezdi!

Zvezda smanjuje prednost Lajpciga na Red Bul Areni.

Dragović je uputio oštar udarac, lopta je u kaznenom prostoru pogodila jednog igrača nemačkog tima i odbila se do Stamenića, koji je prosleđuje u mrežu Blasvića. 2:1 je u Nemačkoj, mogu li Beograđani do egala?

25.10.2023. 22:26

25.10.2023. 22:22

58. MINUT: GOOOL! Lajpcig vodi 2:0

Evrogol Simonsa! Lajpcig vodi 2:0.

Zvezda je u problemu. Primila je još jedan pogodak, a evrogol za nemački tim postigao je Simons!

25.10.2023. 22:17

55. MINUT: Zvezda hvata ritam

Uhvatila je Zvezda ritam ulaskom Bukarija.

Igra sve bolje, čvršće na sredini terena i organizovanije u napadu, ali nikako da dođe do izjednačenja.

Nije bilo naročito opasnosti po gol Blasviča, ali je ofanzivnijem pristupom, pokazala da nema nameru da se sedi skrštenih ruku.

25.10.2023. 22:06

46. MINUT: Bukari umesto Olajinke

Barak Bahar ubacio je Osmanija Bukarija u igru.

Jedan od najboljih igrača Zvezde je ušao na teren umesto Pitera Olajinke. Nije bio od starta u ekipi zbog problema sa povredom, ali je uprkos tome, morao da obuče dres na startu poluvremena. Fali Zvezdi raspoloženi napadač, a izraelski stručnjak se nada da bi Bukari mogao da donese tu prevagu na terenu.

25.10.2023. 21:56

Lajpcig sa golom prednosti ide na odmor

Crvena zvezda imala je periode dobre igre u drugom delu prvog poluvremena. Uspostavila je ravnotežu nakon primljenog gola u 12. minutu. Ali, nije uspela da iskoristi svoje šanse u nastavku utakmice. Hvang je imao solidnu priliku na startu, Rodić takođe, a sviran je i penal za Zvezdu nakon faula nad Olajinkom, koji je ubrzo poništen.

25.10.2023. 21:46

39. MINUT: Sve bolja igra Beograđana

Bolja igra Zvezde u drugom delu prvog poluvremena.

Pokazali su crveno-beli da mogu da se nadigravaju sa Lajpcigom u poslednjih 10ak minuta. U nekoliko situacija mogli su ozbiljno da zaprete nemačkom timu.

Dobro je funkcionisala tranzicija Beograđana, ali je falio taj završni pas i možda bolja komunikacija Hvanga i napadača. Ipak, raduje sve bolja igra Zvezde u ovim momentima i za sada gledamo poprilično izjednačenu utakmicu.

25.10.2023. 21:31

28. MINUT: Ipak nema penala za Zvezdu

Poništen penal za Zvezdu!

Defanzivac Lajpciga Lukeba, oduzeo je loptu Olajinki u svom kaznenom prostoru. Sudija je prvo pokazao na "belu tačku", ali je nakon reakcije iz VAR sobe, preinačio svoju odluku.

25.10.2023. 21:26

23. MINUT: Rodić zapretio Nemcima

Nova prilika za srpski tim.

Rodić je imao solidnu šansu nakon kornera Zvezde. Ubacio se na prvu stativu i lepo zahvatio loptu glavom, ali nedovoljno dobro da bi se ozbiljnije ugrozio čuvar mreže nemačkog tima.

25.10.2023. 21:19

16. MINUT: Glazer čuva Zvezdu

Dve odlične prilike za Lajpcig u kratkom roku.

Najpre je Poulsen zapretio Glazeru, posle kratke kombinacije nemačkog tima, ali je srećom po Zvezdu, Izraelac dobro reagovao. Lopta je otišla u korner, nakon čega je Lukeba imao ozbiljnu priliku.

Međutim, na pravom mestu je ponovo bio golman srpskog tima. Ostaje 1:0 za Lajpcig.

25.10.2023. 21:23

25.10.2023. 21:16

12. MINUT: GOOL! Vodi Lajpcig, strelac Raum

Gubi Crvena zvezda u Nemačkoj. Pogrešili su Beograđani na svojoj polovini, stvorio se višak na boku. Utrčao je Raum, iskoristio slobodan prostor i poslao loptu kroz noge Glazeru - 1:0.

25.10.2023. 21:09

6. MINUT: Greši Điga, ali greši i Openda

Prva ozbiljna šansa za domaći tim.

Prošao je Simons po boku, poslao je loptu u kazneni prostor Zvezde, a loša intervencija Đige iznenadila je Opendu, koji šalje loptu daleko iznad prečke Glazera.

25.10.2023. 21:05

2. MINUT: Hvang zapretio iz daljine

Imamo prvo uzbuđenje na Red Bul Areni.

Zvezda je imala solidnu priliku. Pokušao je Hvang sa velike udaljenosti. Uputio je solidan udarac, ali je lopta prošla pored stative Lajpciga.

25.10.2023. 21:01

Počela je utakmica na Red Bul Areni

Crvena zvezda traži prvu pobedu na međunarodnoj sceni. U prethodna dva kola upisala je poraz i remi, a šansu da upiše tri boda imaće večeras na Red Bul Areni protiv Lajpciga.

Loptu sa centra izveli su fudbaleri domaćeg tima.

25.10.2023. 20:23

Gojko Kačar: Zvezda da umrtvi igru, takav stil ne odgovara Lajpcigu

Lajpcig gaji lepršavi stil igre. Njima treba intenzitet i brza igra. Zvezda, sa druge strane, treba da umrtvi situaciju na terenu. Da primiri loptu u početku, pa da, kako bude išao tok utakmice, počne da se oslobađa i traži svoju šansu. Takođe, srpski tim treba da bude izuzetno obazriv u defanzivi. Treba odgovoriti jakom igrom u duelima.

25.10.2023. 20:11

Oko 3.500 navijača Zvezde u Lajpcigu

Šampion Srbije će imati podršku svojih navijača na "Red Bul Areni". Oko 3.500 simpatizera beogradskog kluba stiglo je organizovano u Nemačku. Već oko prepodneva su "okupirali" grad, a pre sat vremena su uz pesmu i bakljadu krenuli ka stadionu.

25.10.2023. 20:04

Trener Lajpciga: Zvezda živi da se nadmeće

Naravno da smo gledali i analizirali protivnika. Imaju određene principe u igri bez lopte, odbrana im je orijentisana čovek na čoveka i brane svoj gol svim raspoloživim snagama. Ipak, imaju i ofanzivni potencijal. Piter Olajinka, Šerif Endijae i Hvan In Bom donose ekipi brzinu. Žive da se nadmeću i takmiče, te nas očekuje mnogo posla. Biće nam potrebno strpljenje i prave odluke.

25.10.2023. 20:02

Startnih 11 Zvezde

Utakmica počinje za sat vremena!

25.10.2023. 20:01

Barak Bahar: Uvek igramo na pobedu

Uvek igramo da pobedimo, sada u gostima protiv jakog protivnika, ali moja filozofija je da dođemo i pobedimo. Znam da smo primili dosta golova u poslednje vreme. Ako pogledamo poslednji meč primili smo gol iz jednog šuta. Sve vreme želimo da napredujemo, da popravimo našu defanzivu. Naporno radimo na tome. Igramo protiv ekipe koja je sjajna u napadu, tako da ćemo morati da podignemo naš nivo u odbrani. Svi igrači su na raspolaganju, svi su srećni. Postoji zdrava konkurencija. Čekamo meč, pa ćemo videti.