UEFA Liga konferencije

16.02.2023 21:21
(UŽIVO) Šerif - Partizan (0:1): Problem za crno-bele, Igor Vujačić dobio crveni karton MN Press

Fudbaleri Partizana jedini su klub sa Balkana koji i u 2023. godini igra na evropskoj sceni, a prvo iskušenje crno-beli imaju od 21.00 sat (TV Arena 1 Premium) u Moldaviji, gde u okviru šesnaestine finala Lige konferencija gostuju Šerifu.

Domaćem timu će to biti prvi ovogodišnji meč, budući da na megdan timu iz Humske dolaze direktno sa priprema, što bi mogla da bude prednost za ekipu trenera Gordana Petrića koji za sebe već ima dve odigrane utakmice.

Međutim, ta druga protiv novosadske Mladosti GAT, odigrana minulog vikenda u Beogradu, nikako nije reprezentativna, budući da su gosti napravili pravu senzaciju i slavili 4:0.

Uzdrmalo je to crno-bele, ali možda bi taj poraz mogao da bude i dobra injekcija za igrače Partizana pred večerašnji duel, jer u ekipi sigurno neće biti nikakvog opuštanja.

Šerif - Partizan 0:1 (0:1)

Stadion: Zimbru

Sudija: Harm Osmers (Nemačka)

Strelac: Rikardo 45. minut

Crveni karton: Igor Vujačić 48. minut

ŠERIF: Koval – Zahuri, Garananga, Kiki, Kpozo (od 90+3. Gliga) – Diop, Badolo, Kjabu (od 80. Radeljić) – Talal (od 52. Mumuni), Atiemven (od 90+3 Guedes), Tapsoba.

PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Belić (od. 55. Ilić) – Dijabate, Natho, Menig (od 72. Andrade) – Rikardo (od 90+6. Pavlović).

"Postoje razlozi što se desio taj poraz od Mladosti. Žao mi je što nisam ranije reagovao na neke situacije, možda bih sprečio taj poraz", rekao je trener crno-belih uoči večerašnjeh susreta i dodao:

"Nije problem moja naivnost u smislu toga ko je izašao na teren i koji smo sistem predstavili. Bio sam naivan tokom čitave nedelje, a nisam reagovao. Neki igrači su se opteretili treninzima van 'Zemunela' i to se primetilo. Dešavalo se i u prošlosti, tada sam sa strane pričao da može da se reši, ali dok ne uđete u nečije kopačke... U svakom slučaju, oni koji treniraju sa privatnim trenerima bi trebalo da obrate pažnju. To je bila moja naivnost".

Strateg srpskog vicešampiona je naglasio da od svojih igrača očekuej da večeras budu na maksimumu, a bio bi zadovoljan i minimalnim rezultatom.

"Pošto više nema pravila duple vrednosti gola u gostima, za nas može da bude povoljan rezultat 0:0, 1:1, 1:0 ili čak 0:1. Dosta ima da se igra, videćemo gde će nas ovo odvesti. Ne pije vodu sad da kažem da je 1:0 dobar rezultat, a ispostavi se drugačije", završio je Petrić.

Partizanov današnji rival jeste iz Tiraspolja, ali će crno-bele ugostiti u glvnom gradu Kišinjevu, a odlukom tamošnjih vlasti na stadionu neće biti publike.

Šerif - Partizan

16.02.2023. 22:53

90. minut: Igraće se još sedam minuta

Ima još mnogo da se igra u Kišinjevu. Nemački arbitar je produžio utakmicu za sedam minuta, a trenutno se ukazuje pomoć golmanu Partizana Aleksandru Popoviću.

16.02.2023. 22:51

89. minut. Crevni i za Šerif, ali VAR poništava odluku

Dobio je Garagana crveni karon zbog faula nad Dijabateom, ali se ponovo oglasio VAR i dosuđeno je igranje rukom fudbalera Partizana. Uticaće ovo da utakmica bude produžena za još 3-4 minuta.

16.02.2023. 22:45

85. minut: Drže se crno-beli. čuvaju prednost

Svi igrači oba tima, izuzev golamana domaćih se nalaze na polovini Partizana, što je i razumljivo ako se zna da imaju igrača više, ali odbrana crno-belih za sada sve uspeva da iskontroliše.

16.02.2023. 22:36

76. minut: Popović dominira u kaznenom prostoru

Ubacili su domaći loptu pred gol Partizana nakon slobodnog udarca sa desne strane, ali je Aleksandar Popović apsolutni gospodar svog kaznenog prostora. Uliva sigurnost čuvar mreže crno-belih ostalim saigračima.

16.02.2023. 22:26

66. minut: Slobodan udarac za domaće, Diop pogađa živi zid

Šehović je napravio faul na 20. metara od gola Popovića, što je bila idealna pozicija za šutere domaćih igrača. Odgovornost je preuzeo kapiten Diop, ali je šutirao u živi zid.

16.02.2023. 22:30

VIDEO Menig šutira u golmana Šerifa

16.02.2023. 22:20

60. minut: Menig je ovo morao da pogodi

Sve je dobro uradio Kvinsi Menig posle dodavanja Rikarda Gomeša. Sve osim udarca. Šutirao je u golmana domaćih i propala je velika prliika da crno-beli udvostruče prednost.

16.02.2023. 22:15

55. minut: Loš pokušaj Natha, a bila je dobra prilika

Fantastično je po levoj strani prošao Kvinsi Menig, ušao je u kazneni prostor, asistirao Bibrasu Nathu u srce šesnaesterca, ali je Izraelac baš loše šutirao.

16.02.2023. 22:27

VIDEO Neoprezan start Vujačića za crveni karton

16.02.2023. 22:10

49. minut: Crveni karton za Vujačića

Žestoko je startovao Igor Vujačić na Talalu, dobio je žuti karton, ali je na asistenciju iz VAR sobe nemački arbitar Osmers pokazao crveni karton reprezentativcu Crne Gore.

16.02.2023. 22:08

48. minut: Popović ponovo čuva Partizan

Nije dobro krenulo drugo poluveme po crno-bele. Ponovo je u prilici bio Tapsoba, ali je golman crno-belih bio sjajan.

16.02.2023. 22:04

46. minut: Počelo je drugo poluvreme, nema izmena

Startovalo je i drugo poluvreme, ovoga puta su sa centra krenuli igrači Partizana koji pred drugih 45 minuta imaju prednost 1:0.

16.02.2023. 21:57

Rikardo Partizanov rekorder

Golom protiv Šerifa Rikardo Gomeš je doneo crno-belima značajnu prednost, ali je i ušao u istoriju kluba iz Humske. Naime, ovo mu je 84. pogodak u dresu srskog vicešampiona i po tome je najbolji stranac u istoriji srpskog fudbala.

16.02.2023. 21:49

Kraj poluvremena

Ekipe idu na odmor. Crno-beli imaju prednost od jednog gola, a to je na ovako lošem terenu veoma značajno.

VIDEO Šerif - Partizan 0:1

16.02.2023. 21:48

45. minut: GOOOOL! Partizan vodi u Moldaviji

Ono pre nekoliko minuta je bio samo nagoveštaj ovoga što se dogodilo u 45. minutu. Natho je presekao loptu na sredini terana, dodao je do Meniga, koji je upolio Rikarda i on je uspeo da pronađe put do mreže domaćih. Velika prednost crno-belih u finišu poluvremena.

16.02.2023. 21:43

42. minut: Rikardo sjajno šutirao, golman Šerifa još bolje zaustavio udarac

Prva velika opasnost pred golom Šerifa. Pokušao je Rikadro Gomeš, koji se lepo okrenuo i šutirao, ali je golman domaćih sjajno intervenisao. Mogao bi ovo da bude nagoveštaj bolje partije crno-blih u drugom poluvremenu.

16.02.2023. 21:36

33. minut: Nova sjajna odbrana Popovića

Nova velika prilka za domaći tim, ali je Popović ponovo na visini zadatka. Ovoga puta je šutirao Talal. Igrači Šerifa su mnogo konkretniji od crno-belih.

16.02.2023. 21:29

29. minut: Igra prebačena na polovinu Šerifa

Uspeli su igrači Partizana da prebace težište igre na polovinu domaćih, sve više pritiskaju, ali za sada bez konkretnih prilika.

16.02.2023. 21:34

VIDEO Sreća za Partizan

16.02.2023. 21:24

23. minut: Velika odbrana Aleksandra Popovića

Malo je nedostajalo da Šerif povede. Stvorila se gužva ispred gola crno-belih, igrači domaćeg tima su najpre pogodili prečku, a onda je na odbijenu loptu naleteo Tapsoba, ali je Popović fenomelano intervenisao.

16.02.2023. 21:18

18. minut: Domaći imaju loptu, ali nema šansi

Preuzeli su domaći igrači inciijativu, više imaju loptu u nogama, ali teško dolaze do golmana Partizana Aleksandra Popovića. Sve se uglavnom svodi na šuteve iz daljive, što je i očekivano po ovakvom terenu.

16.02.2023. 21:11

11. minut: Za sada bez većih uzbuđenja

Zapretili su na početku igrači Paritzana, jednom su ozbiljnije uzvratili i domaći, ali generalno gledano u prvih 10 minuta nije viđeno baš mnogo toga.

16.02.2023. 21:03

3. minut: Teren je u izuzetno lošem stanju

Utakmica samo što je počela, startnu terensku inicijativu imaju igrači Partizana, ali prvo što upada u oči je izuzetno loše stanje terena u Kišnjiveu. Biće teško igračima obe ekipe da kontrolišu loptu po ovakvoj podlozi.

16.02.2023. 21:00

1. minut: Meč u Kišinjevu je počeo

Utakmica je počela. Posle minuta ćutanja zbog stravičnog zemljotresa u Turskoj i Siriji, prvi su sa centra krenuli fudbaleri Šerifa.

16.02.2023. 20:47

Urošević ne igra, ali je sa ekipom u Moldaviji

Kapiten Partizana Slobodan Urošević neće moći večeras da pomogne saigračima zbog suspenzije, ali je, ipak, otputovao u Moldaviju da podrži tim i u izjavi za TV Arena sport je poručio da veruje u uspeh saigrača.

"Došao sam sa ekipom da ih podržim. Biće ovo specifična utakmica, igra se bez publike, početak meča je nešto kasnije za nas, a i stanje terena nije baš najbolje. Ipak, kako je njiim tako je i nama, sinoć smo trenirali na ovom stadionu, osetili mso teren i moramo da se adaptiramo na sve, a verujem d aćemo ostvariti dobar rezultat", poručio je Urošević.

16.02.2023. 20:34

Da podsetimo, od ove faze takmičenja koristi se VAR

Tokom mečeva u grupnoj fazi Lige konferencija sudije nisu imale asistnciju VAR sobe, a od prve eliminacione runde trećeg po kvalitetu evropskog takmičenja UEFA uključuje i tu tehnologju, pa će arbitrima biti lakše da donose ispravne odluke.

16.02.2023. 19:42

Izašli su sastavi

Pojavili su se i sastavi ekipa. Trener Partizana Gordan Petrić je odlučio da počne veoma ofanzivno sa Fusenijom Dijabateom, Kvinsijem Menigom i Rikardom Gomešom u navali, dok je Zlatan Šehović očekivao na levom beku zbog suspenzije Slobodana Uroševića.

ŠERIF: Koval – Zahuri, Garananga, Kiki, Kpozo – Diop, Badolo, Kjabu – Talal, Atiemven, Tapsoba.

PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Belić – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo

16.02.2023. 19:39

Meč u Kišinjevu igra se bez publike

Malo je nedostajlo da fudbaleri Parizana ni ne krenu u u Modaviju, budući da je dan pre planiranog puta Vlada ove države odlučila da zatvori vazdužni prostor iznad zemlje, pa je poletanje za Kišinjev bilo pod znakom pitanja. Na sreću, ova odluka je ubrzo povučena i prvotimci srpskog vicečampiona su bez problema stigli u Moladaviju i odradili planiran trenig, a utakmica će početi u palnirano vreme, ali na tribnama neće biti publike.