UEFA Liga konferencije

Autor: Kosta Simetić

19.05.2023 00:03
Fiorentina u 129. minutu nadigrala Bazel, Vest Hem čekao i dočekao šansu protiv Alkmara Tanjug/Ennio Leanza/Keystone via AP

Fudbaleri Fiorentine i Vest Hema odmeriće snage u finalu Lige konferencija 7. juna u Pragu, pošto su večeras osigurali plasman u odlučujući meč.

"Viola" se propisno namučila i svetu priredila meč za pamćenje. Savladala je Bazel sa 3:1 (1:0, 2:1) posle produžetaka i tako preokrenula minus iz prve utakmice.

Da če biti napeto najavio je Nikolas Gonzalez u 35. minutu kada je ostao zaboravljen na petercu nakon centaršuta  Kristijana Birađija.

Drugo poluvreme počelo je golo, Zekija Amdounija kojim je Bazelu vraćeno sampouzdanje, ali je švajcarski sastav u 72. minutu zaboravio Gonzaleza koji je iskoristio odbitak i meč uveo u produžetke.

U njima je "viola" vila dominantniji tim, a nakon prekida usled činjenice da je jednom od navijača na tribinama pozlilo, u 129. minutu, najskoncentrisaniji u kaznenom prostoru Bazela bio je Anotnin Barak koji je pogodio za veliku radost svih fanova italijanskog tima.

Bazel - Fiorentina 1:3

Stadion: St. Jakob-Park
Sudija: Hoze Marija Sančez
Strelci: Amdouni za Bazel u 55, Gonzalez u 35. i 72, Barak u 129. minutu za Fiorentinu

Bazel: Hic - Lang, Nuhu, Pelmard - Ndoje, Džaka (od 88. Frei), Burger (od 106. Burger), Kalafijori - Ogustin (od 81. Zekiri), Amdouni, Gijuf

Fiorentina: Teraćijano - Dodo, Milenković, Igor (od 56. Ranijeri), Birađi - Amrabat, Bonaventura (od 106. Barak), Kastrovili - Brekalo (od 46. Ikone), Gonzalez, Kabral (od 91. Jović)

Vest Hem je imao značajno lakši posao. Alkmar nije bio preteano opasan po gol Enlgeza, a kada se otvorio, bio je kažnjen golom Pabla Fornalsa nakon sjajnog solo prodora za konačnih 1:0 (0:0).

AZ Alkmar - Vest Hem 0:1

Stadion: AZ Stadiom
Sudija: Ivan Kružiliak
Strelac: Fornals u 94. minutu za Vest Hem

AZ Alkmar: Rajan - Sugavara, Beukema, Hacidiakos, Kekrez (od 85. M. De Vit) - Rajnders, Mijnans (od 70. D. De Vit), Klasi - Van Brederode (od 78. Lado), Pavlidis, Karlson (od 85. Merdink)

Vest Hem: Areola - Kerer, Zuma, Ager, Kresvel, Rajs, Paketa (od 95. Douns), Souček - Benrama (od 75. Fornals), Boven, Antonio (od 85. Ings)