UEFA Liga konferencije

13.04.2023 23:22
Fiorentina deklasirala Leh, AZ izgubio od Anderlehta, Bazel i Nica remizirali u Švajcarskoj Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

U večerašnjem terminu odigrana su tri meča četvrtfinala Lige konferencija, a pobede su zabeležili Fiorentina nad Lehom (4:1), Anderleht nad AZ-om (2:0), dok su Bazel i Nica odigrali nerešeno - 2:2.

Fiorentina je deklasirala poljski tim na gostovanju i faktički obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe u Lifi konferencija. Kabral je doveo goste u vođstvo u ranoj fazi meča. Velde je izjednačio u 20. minutu, da bi Gonzales u finišu poluvremena doneo novu prednost Fiorentini.

U drugom poluvremenu italijanska ekipa nastavila je da kontroliše utakmicu, a golovima Bonaventure i Ikone u 58. i 63. minutu, Fiorentina je potpisala ubedljiv poraz ekipi iz Poznanja. Luka Jović ušao je na teren u 79. minutu, dok je Nikola Milenković odigrao ceo meč.

Anderleht je bez većih problema savladao na svom terenu AZ Alkmar, a golove za belgijski tim postigli su Murilo u 22. i Ašimeru u 70. minutu.

Bazel i Nica odigrali su zanimljiv meč u Švajcarskoj, gde smo videli čak četiri gola, ali nije bilo pobednika.

Domaćin je poveo u 26. minutu, golom Amduonija iz penala. Mofi je 10. minuta kasnije izjednačio rezultat, da bi u finišu poluvremena isti igrač povisio na 1:2. Međutim, konačan rezultat postavio je Amduoni novim golom u 71. minutu.

U nešto ranijem terminu Gent i Vest Hem odigralu su 1:1. Svi revanši su na programu 20. aprila.