UEFA Liga konferencije

09.03.2023 20:41
Liga konferencija: Nica i Vest Hem slavili u gostima, remi Viljareala u Anderlehtu Tanjug/AP Photo/Petros Karadjias

U prvim mečevima osmine finala Lige konferencije, domaći teren nije bio posebna privilgija.

Šerif je poražen u Tiraspolju protiv Nice rezultatom 1:0, još ubedljiviju prednost pred revanš stekao je Vest Hem na Kipru, slavio je u Larnaki protiv AEK-a sa 2:0.

Prednost domaćeg terena nije iskoristio ni Andreleht, odigrao je 1:1 sa Viljarealom.

Nici je minimalac osigurao defanzivac Ajub Amraui efektnim pogotkom u 3. minutu nadoknade prvog poluvremena. Udarcem sa preko 20 metara zakucao je loptu u rašlje. Domaćin je imao priliku da izjednači, ali je šut Armela Zohurija zaustavila prečka u 72. minutu.

Na drugoj stranui, deset minuta kasnije, iskusni štoper Nice Dante je šutirao glavom i pogodio stativu.

Fudbaleri Vest Hema čitav posao odradili su u finišu prvog dela, na visini zadatka bio je Majkl Antonio. Najpre je u 36. minutu centaršut Saida Benrame zahvatio glavom i doneo vođstvo. U nadoknadi prvog dela loptu koju mu je dodao Deklan Rajs udarcem sa 20 metara smestio iza leđa golmana domaćih, u same rašlje, za ubedljivih 2:0.

Gosti su bolje otvirili meč i u Anderlehtu, Manu Trigeros je realizvao idealno dodavanje Samjuela Čukvuezea i pogodio za 0:1.

Nakon što je Aleks Baena u 56. minutu promašio zicer za goste, u narednom napadu pred golom "žute podmornice" Anders Drejer je udarcem sa 25 metara poslao loptu pod prečku za 1:1.