UEFA Liga konferencije

Autor: Kosta Simetić

11.05.2023 22:55
(KRAJ) Liga konferencija: Vest Hem preokrenuo protiv AZ Alkmara, Bazel šokirao Fiorentinu Guliver/Razvan bPasarica

Fudbaleri Bazela pobedili su večeras u Firenci ekipu Fiorentine rezultatom 2:1 u prvom meču polufinala Lige konferencija. Fiorentina je povela golom Artura Kabrala u 25. minutu, a izjednačenje gostima doneo je Endi Dijuf u 71. minutu. Bazel je do pobede stigao pogotkom Zekija Amdounija u 92. minutu. Srpski reprezentativac Luka Jović ušao je u igru u 81. minutu u ekipi Fiorentine, dok je Aleksa Terzić bio na klupi za rezerve. Nikola Milenković nije igrao za klub iz Firence zbog žutih kartona.

U drugom polufinalu LK, Vest Hem je u Londonu pobedio AZ Alkmar 2:1. Gosti su poveli golom Tijanija Rajndersa u 42. minutu, ali je Vest Hem do pobede stigao pogocima Mohameda Benrahme u 67. iz penala i Mihaila Antonija i 76. minutu. Revanš mečevi polufinala Lige konferencija biće odigrani za nedelju dana u Bazelu i Alkmaru.

Vest Hem - AZ Alkmar 2:1 (0:1)
/Benrama 67pen, Antonio 76 - Rejnders 41/

stadion: London
sudija: Halil Umut Meler

Vest Hem: Areola - Kerer, Zuma, Rajs, Ager, Kresvel - Souček, Paketa, Benrama - Boven. Antonio

AZ Alkmar: Rajan - Sugavara, Beukema, Hacidiakos, de Vit - Klasi, Mijnans, Rejinders - Odgard, Pavlidis, van Brederode

Fiorentina - Bazel 1:2 (1:0)
/Kabral 25 - Diuf 71, Amduni 90+2/

stadion: Artemio Frenki
sudija: Fransoa Leteksije

Fiorentina: Teraćijano - Dodo, Martinez Kvarta, Ranijeri, Biragi - Bonaventura, Amrabat, Mandragora - Ikone, Kabral, Gonzales

Bazel: Hic, Lang, Nuhu, Pelmard - Ndoje, Dijuf, Džaka, Burger, Kalafijori - Amdouni, Ogustin

Vest Hem je preokrenuo protiv Alkmara, hladan tuš za Fiorentinu

92.minut (Firenca) GOOOL! Amdouni pogađa za pobedu Bazela

Hladan tuš u Firenci! Bazel vodi golom Amdunija u drugom minutu nadoknade!

11.05.2023. 22:37

76. minut: GOOOL! Vest Hem prelazi u vođstvo

Preokret u Londonu! Majkl Antonio je doneo prednost Vest Hemu. Agerd je šutirao posle centaršuta Rajsa, Sugavara izbio loptu sa gol-linije, ali samo do Antonija koji ju je glavom zakucao u mrežu.

11.05.2023. 22:32

71. minut (Firenca) GOOOL! Dijuf donosi izjednačenje Bazelu protiv Fiorentine

Sjajna akcija koja je krenula iz zadnje linije, a krunisao ju je Endi Dijuf sjajnim solo prodorom i rutinskom završnicom.

11.05.2023. 22:27

66. minut (London): GOOOL! Benrama poravnava rezultat

Golman Alkmara, Metju Rama, u skoku je udario Džeroda Bouena, sudija je pokazao na belu tačku, a najoštriju kaznu iskoristio je Said Benrama, snažnim udarcem u donji levi ugao.

11.05.2023. 21:51

Poluvreme

Fiorentina vodi na domaćem terenu, Alkmar hrabro napao Vest Hem u gostima.

11.05.2023. 21:44

41. minut (London) GOOOL! Alkamar vodi protiv Vest Hema

Sjajna polukontra gostiju koju je krunisao Tjani Rajnders snažnim udarcem sa 25 metara.

11.05.2023. 21:27

25. minut: GOOOL! Kabral trese mrežu bivšeg kluba

Sjajan korner, Maritnez Kvarta je glavom spustio loptu Kabralu koji je rutnski zatresao mrežu svoje bivše ekipe, a gol, nije proslavio.

11.05.2023. 21:19

19. minut (Firenca) Teraćijano spasio domaćina

Ndoje je probio po desnoj strani, dodao u sredinu Dijufu koji je šutirao, ali je golman Fiorentine bio na visini zadatka.

11.05.2023. 21:08

8. minut (Firenca): Bazel postigao gol, ali iz ofsajda

Izašli su napadači Bazela 2 na 0 sa Teraćijanom, postgli gol koji je poništen zbgo ofsajda Amdounija.

11.05.2023. 21:02

1. minut: Počela su polufinala!

Startovao je duel u prestonici Engleske, kao i u Firenci.