UEFA Liga Evrope

Juventus izborio remi u sedmom minutu nadokade: Gati pokvario slavlje Sevilje

Autor: Mateja Petković

11.05.2023 23:00
Juventus izborio remi u sedmom minutu nadokade: Gati pokvario slavlje Sevilje Tanjug/(Tano Pecoraro/LaPresse via AP)

Neverovatna završnica u Torinu! Uprkos tome što je tokom čitavog duela Sevilja imala vođstvo i čitavu situaciju u svojim rukama, Juventus je pogotkom Federika Gatija u 97. minutu uspeo da izbegne poraz i sačuva neutralan rezultat pred revanš u Sevilji - 1:1 (0:1).

Rekorder po broju trofeja Lige Evrope je do vođstva došla još u 26. minutu preko Jusufa En-Nesirija. Lukas Okampos je nakon sjajne kontre proigrao Marokanca, koji se odlično snašao i rutinski savladao Vojčeha Ščešnog.

Delovalo je da španski klub drži sve u svojim rukama, s obzirom na to da je Juventus bio potpuno nemoćan i nije se naziralo da može do gola. Na sve to, Masimilijano Alegri je vršio vrlo čudno izmene. Naime, on je na poluvremenu u svlačionici ostavio svog do tada najopasnijeg igrača, Filipa Kostića, da bi u nastavku iz igre izvadio i Dušana Vlahovića, kao i Anhela di Mariju.

Po isteku 90. minuta, glavni arbitar, Danijel Zibert je pokazao da će se igrati još šest dodatnih minuta, što je i samo po sebi možda bilo previše. Izdržala je Sevilja to predviđeno vreme i baš kada je ono isteklo, Juventus je dobio korner i nemački sudija je pustio njegovo izvođenje, što je, ispostavilo se, bilo kobno po goste.

Podsetimo, revanš meč na "Ramon Sančez Pizhuanu" je na programu idućeg četvrtka od 21.00.

Juventus - Sevilja 1:1 (0:1)

stadion: Alijanc
sudija: Danijel Ziber
strelci: Federiko Gati u 97. minutu za Juventus i En-Nesiri u 26. minutu

Juventus: Ščešni - Danilo, Bonući, Sandro - Kvadrado, Mireti, Lokateli, Rabio, Kostić - Di Marija, Vlahović

Sevilja: Bono - Hesus, Bade, Gudelj, Akunja - Fernando, Rakitić, Hil, Tores, Okampos - En Nesiri